kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty

kancelaria adwokacka toruń adwokat odszkodowania prawnik rekompensaty

Nierzetelne firmy odszkodowawcze – jak się przed nimi bronić?

„Zawodowcy” od rekompensat prawnicy mający tylko zdawkową wiedzę z owego kręgu, kancelarie dochodzące odszkodowań bez żadnej przeszłości – to naturalnie poniektóre podmioty, jakie zajmują się – nie bójmy się tego stwierdzić wyraźnie – oszukiwaniem Zainteresowanych. Kim są Ci ludzie? To uczestnicy wypadków komunikacyjnych, przeoczeń lekarskich, pacjenci leżący przez bardzo długi czas w szpitalu ze względu poważnej operacji, pracownicy przedsiębiorstw, którzy mieli nagły wypadek w trakcie pracy. Komplikacje z zyskaniem odszkodowania rozpoczynają się szybko po odmówieniu wypłacenia go poprzez towarzystwo ubezpieczeniowe, dalej jest coraz ciężej. Często opisana placówka doradza pokrzywdzonemu tzw. kancelarię odszkodowawczą, która „bez wątpienia pomoże z powrotem otrzymać należyte odszkodowanie”. W końcu nie może niczego uczynić bez adwokata, bo tylko on posiada przywilej, żeby występować w trakcie postępowania sądowego jako obrońca. Osoby poszkodowane, które skorzystały z propozycji „specjalistów od odszkodowań”, straciły mnóstwo pieniędzy, czas oraz nerwy. Co uczynić, ażeby krótko mówiąc nie dać się oszukać?

W ogóle nie zawieraj zbyt szybko umowy, sprawdź ją z adwokatem

W kwestii nabywania słusznego zadośćuczynienia wcale nie możesz się spieszyć. Jeżeli dojdziesz do kancelarii odszkodowawczej, zweryfikuj dogłębnie warunki umowy – najlepiej zabierz ją z sobą do domu. Doradca, który nie da Ci dokładnie odczytać wszystkich punktów umowy, krótko mówiąc nie jest wart Twojego czasu…ani pieniędzy. Lepiej odnajdź znaną Kancelarię Adwokacką z Torunia, która szczegółowo objaśni Ci określone części, jakie znajdują się na piśmie. Przede wszystkim odpowiedni, odpowiedzialny i uczciwy pełnomocnik siądzie z Tobą przy pismach i stopniowo wyłoży to, czego nie rozumiesz. Naturalnie kancelarie, jakie cieszą się poszanowaniem i pozytywną oceną pozostałych Interesantów, również trzeba brać pod rozwagę. Na każdym kroku sprawdzaj do kogo praktycznie się zgłaszasz po pomoc!

Umowę musi przygotować adwokat, a nie „nieznana” kancelaria

Gdy jednak uczyniła to kancelaria odszkodowawcza, w takich okolicznościach należałoby błyskawicznie skreślić z niej zapis informujący o kierowaniu całkowitej korespondencji dotyczącej sprawy wyłącznie do przedstawiciela (zatem oczywiście firmy odszkodowawczej). W przeciwnym przypadku przenigdy nie skontrolujesz żadnego pisma z sądu, oprócz tego mówiącego o przymusie uiszczenia kosztów sądowych i o porażce. Musisz obowiązkowo otrzymać całą korespondencję, a wszelkie nadużycia muszą podlegać sankcji. Możesz, przykładowo załączyć swój dopisek, że nieprzekazanie bieżącej dokumentacji będzie argumentem do anulowania przez Ciebie podpisanej umowy i wysłaniem na Twój rachunek bankowy konkretnej kwoty. Wiarygodny adwokat po prostu nie będzie dokonywał w tej kwestii zbędnych kłopotów, bo znakomicie rozumie, jakie są jego obowiązki oraz ma zabezpieczenie w postaci OC, przykładowo jeśli przypadkowo zginie jakichkolwiek dokument, natomiast Ty następnie będziesz dochodził przed obliczem sądu własnych praw. Naturalnie u słynnych adwokatów owe rzeczy kwalifikują się do rzadkości.

Na jaki rachunek bankowy trafią środki z zadośćuczynienia? Twoje czy naciągaczy?

Naturalnie, że na Twój rachunek bankowy. Powyższy zapis musi figurować w sumie w każdej umowie odnoszącej się do dochodzenia rekompensaty za wypadki samochodowe, incydenty podczas wykonywania obowiązków, przeoczenia lekarskie itp. W żadnym przypadku nie aprobuj tego, aby środki zostały przekazane na rachunek bankowy instytucji odszkodowawczej. Mogą wcale do Ciebie nie dojść albo placówka będzie je wykorzystywać oraz uzyskasz je w znacznie odleglejszym terminie. Musisz mieć na względzie, iż owa placówka w ogóle nie będzie Twoim przedstawicielem podczas rozprawy oraz z tego względu nie będzie funkcjonować jako Twój opiekun. Nie posiada po prostu do takich rzeczy prawa.

Usługa, nad jaką nikt nie posiada kontroli

Pracownie odszkodowawcze to nierzadko spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zaś podwładni to przygodne osoby, które nie mają ani wiadomości, ani doświadczenia w kierowaniu sprawami o odszkodowanie. Nikt w kraju bowiem nad owymi placówkami nie sprawuje odpowiedniego dozoru. Przeważnie właściciel jest prawnikiem, jaki szczyci się wyłącznie zdawkową wiedzą. Gdyż prawnik to nie ten sam zawód adwokat czy radca prawny. Prawnik potrafi zaledwie „świadczyć poradnictwo prawne”, jednak krótko mówiąc nie wolno mu działać w jakiejkolwiek sprawie. Nie może być pełnomocnikiem w sądzie – obrońcą, prokuratorem itp. Prawnik ma możliwość pomóc przygotowywać dokumenty, interpretować Odbiorcom szczegółowe regulaminy i całościowo pouczać, jak dana sytuacja prezentuje się z punktu widzenia polskiego prawa. Bez aplikacji oraz zdolności jest osobą, która ma wiedzę niesłychanie ogólną z kręgu prawa i zarazem wycinkową.

Pracownie odszkodowawcze i „ściągające długi” rywalizują o Interesantów z autentycznymi kancelariami adwokackimi, które pomagają dziesiątkom pokrzywdzonych. W procesach sądowych są częstokroć przymuszone do korzystania z pomocy adwokatów, bowiem nie posiadają jakichkolwiek zezwoleń – są przedstawicielami w czasie upominania się o rekompensatę. Zatem nim postanowisz, gdzie konkretnie pójdziesz po pomoc, przeszukaj usługi kancelarii adwokackich a nie spółek odszkodowawczych.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat oraz chcesz zobaczyć, jak wygląda profesjonalna witryna adwokata, możesz kliknąć tutaj – Adwokat Toruń

Strona używa cookies
Ok