Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest lepsze – depilacja laserowa czy depilacja za pomocą wosku? Jak wyglądały obie metody w walce?

Zabieg depilacji woskiem jest powszechnie znany, włoski powinniśmy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, a to trwa najczęściej dwa lub trzy dni. Nieraz u pewnych Klientek w ogóle nie trzeba aż tyle czekać, zaś włoski zaczynają wychodzić ponad skórę natychmiast po 24 godzinach. Metoda jest niezmiernie komfortowa, choć przeciwwskazaniem jest przykładowo posiadanie zbyt delikatnych naczynek włosowatych, których nie wolno podrażniać podgrzanym woskiem. Mogą tworzyć się wtedy rozognione, okazałe plamy oraz dalej jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog nanosi ocieplony wosk na określone części ciała, zaś później „nakleja” uprzednio przygotowane plastry bądź paski materiału. Energicznym ruchem ręki zrywa je razem z z włoskami. Taka taktyka jest dla niektórych Klientek bardzo bolesna. Bolesność jest uzależniona zwyczajnie od progu bólu, który jest inny u każdego spośród nas. Nasza bariera ochronna po sesji za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona jedynie niewiele, ale zaleca się przez co najmniej 4-5 dni dni rezygnować z gorących i wydłużonych kąpieli oraz peelingów w obszarach, w jakich przeprowadzono epilację.
Dobrze jest na pewno przedstawić zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a poprawnie epilacji – musimy przygotować się 24 godziny wcześniej. Trzeba dobrze ogolić nogi zwykłą jednorazową maszynką. Krótko mówiąc nie musimy „hodować” włosków przez dłuższy czas, a ta reguła jest sporym udogodnieniem w czasie depilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w ciągu 20 minut, jednakże wcześniej trzeba zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie lub omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji laserowej jest przykładowo przyjmowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która szybko podrażnia komórki skóry. Stąd nie można także leżeć w słońcu na plaży na 2 tygodnie przed oraz po sesji. Szczególnie istotne jest też to, aby absolutnie nie wykonywać peelingów obszarów, jakie mają zostać poddane epilacji za pomocą lasera na tydzień przed oraz po sesji. Mówiąc w skrócie nie wolno też eksponować ciała na promienie słońca w trakcie następnych sesji, stąd jesień i zima są idealnym czasem. Klientkom w ciąży depilację laserową się również odradza. Kosmetolog przy użyciu jasnego ołówka oznacza na skórze wszystkie przebarwienia, pieprzyki i znamiona, bowiem laser weryfikuje intensywniej zabarwione rejony skóry.
Stąd zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie korzystny w przypadku kiedy chodzi o włosy grube oraz o intensywnym zabarwieniu – bezproblemowo możemy je usunąć. W klinikach, w jakich robi się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, zabieg trwałego usuwania owłosienia laserowej przeważnie robią eksperci. Używają urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało uzbrojone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby partii ciała, do jakich niełatwo jest dojść, przykładowo stopy, strefy intymne oraz o większym zasięgu działania, którą można błyskawicznie usunąć owłosienie z nóg. Laser na kilka sekund „ciągnie” skórę, uszkadza centralną część włosków oraz przesuwa się na nowy rejon skóry. Biorąc pod uwagę odmienną grubość włoska, sumę melaniny lub ilość owłosienia, krótko mówiąc nie można tak naprawdę założyć, jaki osiągniemy efekt po pojedynczej wizycie. Statystycznie eliminowanych jest coś koło 30% włosów.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Klientki, które przypadkiem spotykają się z redukowaniem owłosienia rozgrzanym woskiem, zdecydowanie powinny to wiedzieć! Na potrzeby wizyty trzeba obowiązkowo zapuścić włosy i to jest potencjalnie najbardziej męczące. Oprócz tego te Klientki, które nigdy nie były na przytoczonym zabiegu w salonie, mogą się spodziewać, że kuracja w zasadzie nie należy do najłagodniejszych – to nieprzyjemna metoda. Wszystko jednak jest uzależnione od szybkości robienia zabiegu oraz kompetencji kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog wykonujący depilację za pomocą plastrów z woskiem zrobi to szybciutko i beż żadnych kłopotów, bynajmniej nie narażając Klientki na niespodziewany ból. Na początku nanosi proporcjonalnie podgrzany wosk, a za moment przykłada uprzednio przygotowane plastry i wyraźnym ruchem usuwa włosy. Innymi słowy podczas wizyty można poczuć jedynie zerwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest zazwyczaj najtrudniejsze.
Nogi są natychmiast jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Kobiet, jakie oczekują doraźnego wyniku. Cała metoda trwa mniej więcej 20 minut, natomiast gładkość jest zachowana przez blisko 14 dni. Włoski, jakie zaraz potem odrastają, są dużo subtelniejsze oraz mają jaśniejsze zabarwienie. Ponadto nie ma dodatkowych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sekwencją zabiegów musimy wypełnić drobiazgową ankietę, którą dalej omawia się z kosmetologiem. Zawodowiec będzie odpowiadać na wszelakie pytania również podczas depilacji. Nie trzeba w ogóle zawracając sobie głowy bólem, może tylko lekko szczypać zasysana przez masywniejszą głowicę skóra. Szczególnie w delikatnych partiach można mieć doświadczenie dyskomfortu, na przykład w strefach intymnych. W trakcie sesji trzeba mieć na uwadze to, iż będzie zauważalny niewielki zapach opalanych cebulek włosów. Zabieg jest krótkotrwały i często przyjemny. Kosmetolog instruuje Panie że usunięta będzie wyłącznie część cebulek. Jest to zależne od fazy rozwoju włosa – inne muszą w takim przypadku wzrosnąć, by można było je unieszkodliwić laserem. Przez parę dni włoski będą się rozkruszać, na przykład kiedy będziemy ścierać naszą skórę po kąpieli. Dodatkowe włosy będą słabsze oraz będą także wolniej wzrastały. Możemy będzie wypatrzeć obszary, w jakich będzie ich o wiele mniej. Skóra po wizycie może być zaróżowiona i w owym czasie trzeba korzystać z pantenolu. Jednokrotny zabieg nie zapewni oszałamiających rezultatów, tylko cały pakiet jest w stanie wyeliminować włoski dokładnie (oraz nigdy nie odrosną).
Uogólniając: jeżeli pragniemy zdecydować się wyłącznie na pojedynczy zabieg, można wybrać epilację gorącym woskiem (natomiast po pewnym okresie włoski będą dojrzewały takie same). Jednak jeżeli ktoś zamierza wyeliminować włosy dokładnie, warto zainwestować w linię wizyt depilacji za pomocą lasera. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, wejdź w ten link – Depilacja

Strona używa cookies
Ok