Maszynki i kosmetyki do golenia, kosmetyki hamujące odrastanie włosów, depilacja woskiem – to chyba najpowszechniejsze zwyczaje usuwania niepożądanego owłosienia. Czy są one skuteczne? Na pewno zdają egzamin na kilka albo kilkanaście dni, jednak po tymże czasie czynność należy powtórzyć. I to oczywiście jest podstawowy powód odnalezienia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia na stałe. Bynajmniej nie jest to pomysł nowy, gdyż dopiero co mnóstwo osób umawiało się na kurację z użyciem Light Sheer Duet. Obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który błyskawicznie usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Wynalazcy, którzy stworzyli, a później wprowadzili do obiegu oba lasery medyczne, w drugim przypadku zamontowali bardziej jednorodną wiązkę lasera. Takie podejście zapewniło pogłębienie skuteczności terapii, zminimalizowanie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem i mamy szansę ją z całą pewnością wykorzystywać do okolic intymnych, skóry niezwykle delikatnej lub śniadej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują alergicznie na kosmetyki do depilacji albo mają słabe naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który odebrał wiele prestiżowych nagród. Co nie mniej znaczące, absolutnie nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Najczęściej trzeba od 3 do 5 zabiegów, by zupełnie usunąć wszystkie włosy. Jeśli wyselekcjonujemy jedną lub więcej partii, m in. brzuch i stopy zarazem, wtedy kosmetyczka jest w stanie to wykonać w trakcie jednej konsultacji. W sumie liczba zabiegów zależy od typu owłosienia i etapu, na jakim znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włoski dobrze zauważalne, najintensywniejsze, które są w ostatniej fazie wzrostu. Mówiąc w skrócie nie wszystkie zwyczajnie dojrzewają równolegle, dlatego laser niszczy około 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy epilacja laserowa naprawdę gwarantuje dobre efekty?

Z pewnością są one znacznie korzystniejsze niż w przypadku depilacji typowymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia mogą dać się zauważyć wyłącznie sporadyczne włoski (np. w wyniku ciąży). Kobiety, które zdecydowały się na ten zabieg i publikują swoje oceny na blogach w 99% są zadowolone z rezultatów. Szczególnie, iż jest to dobra technika na wrastające włosy. A konkretnie? Przykrym skutkiem nierozważnych depilacji albo zwyczajnie predyspozycji są nieduże ranki na skórze, rozognione grudki lub krosteczki. Potrafią również dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas wizytacja u lekarza jest niekiedy nieunikniona. Włoski ogólnie rzecz ujmując nie mogą przeniknąć przez skórę i pozostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna koncentrować się ropa, natomiast potem powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą propozycją, by poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przystawia do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest stworzenie obserwacji włosków i dobranie intensywności wiązki świetlnej. Lasery starszego typu w zasadzie nie mają takiej opcji, dlatego przed wizytą należałoby zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny skaner analizuje wiele paramentów równolegle, m.in. odcień i zwartość włosów. W zasadzie nie musimy się martwić, iż urządzenie będzie wywoływało ból albo wystąpią oparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako największy pozytyw musimy uznać wygospodarowany czas, gdyż nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało w taki sposób, jak realizowaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie musimy również nabywać dodatkowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia używane w domach, fatygować się z nagrzewaniem wosku i bólem. Klientki wolą epilację z powodów typowo użytecznych. Mają możliwość swobodnie wyruszyć na plażę w kostiumie, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się odosobnionych sterczących włosków ani krosteczek. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Niewątpliwym plusem dla kobiet depilujących okolice intymne jest opcja znieczulenia niniejszego szczególnie czułego miejsca. Chłodzący żel minimalizuje siłę odczuwania następujących impulsów przekazywanych przez laser. Do pozostałych plusów możemy zaliczyć brak efektów ubocznych po zabiegu (należałoby jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie niezwykle kosztowne, dlatego warto zobaczyć regionalne propozycje i ustalić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

W trakcie trzeciej wizyty laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy szansę uwolnić się od prawie 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus mamy szansę usuwać włoski nawet na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było ograniczać nadmierne owłosienie

Możemy wyszczególnić cztery modele laserów, stosowanych dzisiaj na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię depilacja na całe życie, wejdź w link i przeczytaj najczęstsze pytania.

depilacja Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok