Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg Endermologii LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspomaga wydalanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu ?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po endermologii LPG mogą ukazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będą pokarmy z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga też regularna aktywność fizyczna. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie przeciążać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba również zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania zabiegu endermologii LPG

Pomimo wszelkich zalet endermologii LPG i działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich łączy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, jednak trzeba pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Takie miejsca również należy ominąć.

Endermologia Toruń

 

Strona używa cookies
Ok