Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Szanowne Panie, zapewne wszystkie marzycie o ładnym i wypielęgnowanym ciele. Wertując gazety widzimy ślicznie opalone modelki, o zgrabnej sylwetce i urokliwym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z okładek prezentują się tak każdego dnia. Wokół nich zawsze kręci się zespół osób maskujących ich wady. W erze komputerów nie może zabraknąć obróbki cyfrowej fotografii, a więc często to co podkreśla nasze kompleksy, jest po prostu nie prawdziwe.

Chcąc poczuć się dobrze we własnej skórze dobrze jest zacząć od delikatnych rytuałów pielęgnacyjnych. Racjonalne odżywianie i pół godzinny trening po południu (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki dzięki którym osiągniesz sukces na drodze do ładnego wyglądu. Szczęśliwie, że pewne zabiegi ułatwiają nam osiągnięcie efektów rodem z popularnych, kobiecych czasopism. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, która ułatwia pozbycie się nadmiernego owłosienia. Jeśli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieskomplikowanym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania dotyczące trwałej depilacji.

Czy zabieg depilacji laserem jest bezbolesny?

Absolutnie, depilacja laserem jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeżeli w czasie trwania depilacji odczuwałaś dyskomfort, oznacza to, że parametry lasera zostały nieadekwatnie ustawione, lub kosmetyczki dokonujące zabiegu nie były właściwie wyszkolone. Laser stosowany w epilacji powinien być odpowiednio skonfigurowany pod względem odcienia skóry i poziomu melaniny. W końcu każda z nas jest inna.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa, a tak naprawdę epilacja laserowa to zabieg który polega na naruszeniu cebulki włosa. Światło urządzenia wnika w głąb włosów przy pomocy barwnika, czyli melaniny. W ten sposób włos traci komórki odżywcze, przez co nie regeneruje się, co w rezultacie przyczynia się do jego całościowej utraty. I to na całe życie.

Dlaczego należy wziąć udział w kilku sesjach depilacji?

Pełna utrata owłosienia następuje dopiero po kilku wizytach. Zazwyczaj wykonuje się 5 powtarzających się po sobie zabiegów. Jest to wynik cyklu wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najłatwiej depiluje się włosy podczas 1 fazy, stąd też kolejne zabiegi przeprowadza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Z zabiegu epilacji laserowej nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i osoby, cierpiące na następujące rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania w solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie maści z retinolem, zażywanie antybiotyków, spożywanie napojów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i spożywanie napojów wyszczuplających. Dodam również, że na wiązkę laserową nie reagują włosy pozbawione melaniny, bardzo jasny blond i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów odradza się zabiegi depilacji laserowej.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Oczywiście w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych pracownicy doradzą Ci co do konkretnych metod, jednak zawsze dobrze jest przyswoić wiedzę na temat planowanego zabiegu trochę wcześniej. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć całe ciało. Po umyciu się nie stosuj żadnych preparatów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym posmarowana, gdyż może to zredukować efekty depilacji. Pamiętaj o rezygnacji z wszelkich preparatów i napojów zawierających substancje światłoczułe (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przestrzeganie tych reguł, sprawi, że, błyskawicznie osiągniesz upragnione efekty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa zapewnia trwałe usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po wykonaniu sesji zabiegów na konkretnej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest także, bezbolesna i nie generuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala uzyskać upragniony rezultat bez podrażnień skóry, nawet w najdelikatniejszych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi upiększające, takie jak epilacja laserowa nie tylko odświeżają wygląd naszej skóry, ale zapewniają nam lepsze samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie zmuszone korzystać z maszynki do golenia. Szukając profesjonalne gabinetu kosmetycznego, zerknijcie na Endomed, oferujący profesjonalną metodę depilacji laserowej. Firma stosuje laser medyczny Palomar Vectus, który gwarantuje zaskakujące efekty nawet po kilku zabiegach. Dokładne informacje o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie klikając w ten odnośnik: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok