PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Stanowczo za dużo osób lekceważy przedmioty wspierające nas w trakcie snu. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy nieczuli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element powinien być dokładnie przystosowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, martwiącym się o problemy z kręgami, jest ona potrzebna każdemu. Oddziałowuje pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak niezbędne jest jej dokładne dobranie, ponieważ źle dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Powinno się zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą możliwością są zwykłe sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy medyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i wytwarzaniem produktów. Mają oni najbardziej obszerną świadomość odnośnie niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Poduszka do spania na boku

Niezbędne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pozwoli utrzymać naturalne usytuowanie głowy. Odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Lecz przy dobieraniu nie możemy patrzeć wyłącznie na pozycję spania. Ważna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie nazwy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko ogólna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zazwyczaj jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka posiada dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy tylko do spania, można też wyposażyć się w specjalną do siedzenia, która między innymi zapewni nam wygodę, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą specjalisty z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, jeśli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie głowy może złagodzić ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. wysoka cena jest powiązana się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna

Strona używa cookies
Ok