Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla wielu z nas pielęgnacja jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przyniesie najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i kobietiom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybko się niszczy. Wprowadzane składniki redukują zmarszczki. Terapię można stosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na stymulacji kolagenu i elastyny. Od razu po terapii cera niestety nie jest zachęcająca i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć niezwykłe efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie techniki w wstrzykiwaniu danych substancji: przy użyciu odpowiedniego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one dostarczane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca chore. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i łagodny. Funkcją mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli seria zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest zależne wyjściowego stanu skóry, typu dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla zatrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długi czas. Terapia ta nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest dość złożonym procesem, który ma trzy części. Zdarzają się sytuacje, kiedy porost włosów jest wstrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Pojawia się też pytanie, kiedy wypadanie jest pod kontrolą, a kiedy trzeba zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie ma na to klarownej odpowiedzi. W teorii tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest rzeczą bezpieczną, a więc terapie stanu włosów, powinno się zacząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju problem? Metod leczenie jest mnóstwo, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po terapię laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co może świadczyć o jej efektywności w tym zakresie leczenia. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo skomplikowany, co w rzeczywistości okazuje się nieprawdą. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie preparatu znieczulającego w zależności czy osoba, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia są minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg dotkliwy. Po wykonanym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Kosmetyka estetyczna

Strona używa cookies
Ok