JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. Jest to części, na których noszony jest cała masa naszego ciała. Nierzadko zapominamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych lekceważeń często są takie problemy jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Niżej prezentujemy kilka sprawdzonych metod.

KĄPIELE

Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza naskórek. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które muszą codziennie nosić buty na szpilkach. Obcasy działają niekorzystnie na stopy, dlatego warto dbać o ich odpowiednią pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko relaks ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne substancje o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa także lawenda.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Bardzo ważnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest systematyczne ścieranie zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą strukturę sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli upieramy się na wykorzystywanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, żeby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest nabycie kosmetycznej tarki- można ją łatwo wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też wiele specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które zawierają kryształy soli, które bardzo dobrze radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest dosyć problematyczna głownie dlatego że zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych. Dlatego szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnacji o skórę stóp. Specyfiki nawilżające trzeba stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, żeby rano cieszyć się doskonale gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Trzeba zadbać także o staranny pedicure. Regularne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, bo mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to bardzo często skutek braku witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Apteki oferują też duży wybór kremów gojących, które skutecznie pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Mogą być źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w ciało. Nagniotki najszybciej zlikwiduje podolog, jednak można też spróbować wyeliminować je przy pomocy domowych sposobów. W tym celu należy kupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać przynajmniej 15 minut. Kolejnym krokiem jest posmarowanie odcisku specjalnym środkiem. Następnie powinno się zetrzeć zrogowaciałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas boryka się z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najważniejsza właściwa higiena. Zabiegi higieniczne ułatwiają liczne preparaty zaprojektowane dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba też zmienić obuwie: podczas pracy zakładać przewiewne obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz zakładać obuwie na obcasach? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak cierpią twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które powodują dyskomfort i deformacje całej stopy. Silnie obciążony palec często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z wąskim noskiem. Paluch znajdują się wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega nadmiernym obciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Jest wiele sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one ułożenie dużego palca. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest niska. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej działania podczas dnia, dlatego deformacje stopy stale postępują. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok