Zdrowo wyglądające i połyskujące włosy to marzenie wielu pań i panów, jednak osiągnięcie celu w znacznej mierze sytuacji jest wykluczone, a to z tego względu, że utrzymanie włosów w dobrej kondycji wiąże się ze sporym wysiłkiem oraz nakładu czasu, na co nie każdy może sobie pozwolić. Na całe szczęście obecnie problem osłabionych włosów możemy rozwiązać i to z pomocą pojedynczego zabiegu fryzjerskiego. A tym sposobem na natychmiastową zmianę wyglądu włosów jest… strzyżenie na gorąco.

Dawne sposoby strzyżenia na gorąco

Na pewno niektóre osoby zaskoczy szczegół, że na samym początku zabieg podcinania włosów na gorąco realizowano przy pomocy… świecy. Jak nietrudno się domyślić efekty takich działań były fatalne, a przypalanie włosów nierzadko kończyło się bezwarunkowym ich spaleniem.

O tym, że dodatnia temperatura może mieć korzystny wpływ na włosy, wiadomo nie od dzisiaj. Już w dawnych potwierdzono, że dzięki gorącej temperaturze realne jest domknięcie łusek włosa, a tym samym włos zostaje zabezpieczony przed szkodliwymi działaniami i odzyskuje naturalny wygląd.

Gorące nożyce współcześnie

Obecnie z pewnością nikt nie stosuje zabiegu z podpalaniem by poprawić wygląd włosów. Tym bardziej że od teraz w studio stylizacji fryzur osiągalne są fenomenalne gorące nożyczki firmy Jaguar Thermocut, które umożliwiają w krótkim czasie przywrócić osłabionym włosom idealny wygląd bez zagrożenia, że zabieg przyczyni się do pogorszenia sytuacji.

Wyjątkowość nożyczek Thermocut

Firma Jaguar Thermocut opracowała jedyne w swoim rodzaju gorące nożyce, które sprawiają, że skutki skracania włosów na gorąco są o niebo lepsze niż w przypadku metod realizowanych mniej zaawansowanymi nożyczkami, które zamiast polepszyć stan włosów, tylko niszczą włosy.

strzyżenie na gorąco gorącymi nożyczkami fryzjer górny Toruń

Różnica jest oczywista – gorące nożyczki Jaguar jako jedyne mają wbudowany precyzyjny system ustawiania temperatury nożyc w zakresie od dziewięćdziesięciu do stu pięćdziesięciu stopni Celsjusza, dzięki czemu stylista fryzur jest w stanie określić taką temperaturę, która będzie adekwatna dla danego rodzaju włosów, i umożliwi najodpowiedniejsze rezultaty podcinania włosów gorącymi nożyczkami.

Błyskawiczna poprawa włosów po strzyżeniu na gorąco

Skracanie włosów gorącymi nożycami Jaguar to bardzo bezpieczny i skuteczny zabieg polepszający wygląd włosów. Efekty cięcia gorącymi nożyczkami są dostrzegalne natychmiast, ponieważ przycinane na gorąco łuski włosów pozostają zamknięte. Po wykonanym zabiegu za pomocą gorących nożyczek Jaguar, włosy są chronione przed utratą substancji odżywczych. Widoczna jest również mniejsza wrażliwość włosów na uszkodzenia mechaniczne.

Gorące nożyce – zalety zabiegu

Sposób strzyżenia gorącymi nożycami posiada sporo korzyści. Przede wszystkim jest to zabieg, który zapewnia konkretne, zauważalne efekty. Dodatkowo gorące nożyczki mają rzeczywisty wpływ na naprawę
stanu
włosów i należy dodać, że jest to stan, który utrzyma się przez znaczny okres, czego nie da się powiedzieć o porównywanych zabiegach fryzjerskich, które tylko z pozoru polepszają kondycję włosów. W ich przypadku przeważnie jest tak, że już po pierwszym myciu, włosy od razu prezentują się niezdrowo, są nieodżywione i tracą blask. I na koniec – gorące nożyczki zmniejszają problem rozdwajających się końcówek, bo domykają one strukturę włosa, dzięki czemu nie są one wrażliwe na złe następstwa czynników zewnętrznych.

Czy zabieg gorącymi nożyczkami jest bezpieczny?

Gorące nożyczki mogą kojarzyć się niektórym osobom z rozgrzanymi do granic możliwości ostrzami, które mogą spalić włosy. W wypadku technologii wbudowanej w gorących nożyczkach Thermocut nie ma niebezpieczeństwa, że włosy będą naruszone. Nie jest też możliwe, żeby gorące nożyczki oparzyły zarówno klienta jak i samego stylistę fryzur gdyż marka Jaguar również przypilnowała tego, by ich gorące nożyczki były dokładnie zabezpieczone termopowłoką niewrażliwą na duże temperatury.

Ile czasu trwa zabieg gorącymi nożycami?

Zabieg zrealizowany gorącymi nożyczkami trwa trochę dłużej niż typowe skracanie włosów. Wynika to z faktu, że dobre przeprowadzenie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od fryzjera w pierwszej kolejności przygotowania. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przed rozpoczęciem zabiegu strzyżenia na gorąco, fryzjer musi wykonać analizę włosów, co sprawia, że fryzjer może określić optymalną temperaturę, która da najlepsze efekty. Samo podcinanie musi być wykonane z jak najwyższą precyzją, aby naprawa wyglądu włosów była równomierna.

Gorące nożyczki wyłącznie w sprawdzonym studio stylizacji fryzur

Wypada jednak zaznaczyć, że zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami da spektakularne wyniki wyłącznie wówczas, gdy zostanie on wykonany przez fachowego fryzjera, który umiejętnie jest w stanie dostosować dobrą temperaturę nożyc przystosowaną do stanu zniszczenia włosów. Ponadto fryzjer przeprowadzający zabieg gorącymi nożyczkami powinien również właściwie strzyc włosy. Z tego względu zabieg strzyżenia na gorąco powinien realizować wyłącznie profesjonalny fryzjer.

Czy w Toruniu można wykonać zabieg strzyżenia na gorąco?

Gorące nożyczki Thermocut to najnowszy tego typu produkt na rynku, dlatego zaledwie kilka salonów fryzjerskich świadczy zabieg podcinania włosów gorącymi nożycami. Na przykład w Toruniu zaledwie jedno studio stylizacji włosów oferuje cieniowanie włosów z wykorzystaniem nowoczesnych gorących nożyczek Jaguar.

Adres salonu fryzjerskiego, w którym wypróbujesz strzyżenie na gorąco:
Fryzjer Izabela&Marcin Górny. Studio fryzur, ulica Broniewskiego 90, Toruń.

Przebywasz w mieście Toruń i chcesz wypróbować strzyżenie gorącymi nożyczkami na własnych włosach? Odwiedź rekomendowane studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Strzyżenie na gorąco.

Strona używa cookies
Ok