depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal niesłabnącym uznaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od lat używana technika pozwala pozbyć się włosków z większości części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk musi być tylko lekko rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i czeka do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, jakie można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce albo bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto zrobić sobie porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą zbyt krótkie, staną się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas usuwania. Decydując się na depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji należy dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby podczas zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego względu lepiej nie decydować się na zabieg na dzień przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie istotne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może mieć negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed następne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje trwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Ponadto można ją stosować na niemal każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Strona używa cookies
Ok