depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż niesłabnącym uznaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od dawna wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z większości części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Mimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z której mają być usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Należy pamiętać, że wosk musi być zaledwie lekko rozgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika do wnętrza, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samemu, zalecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed depilacją warto zastosować dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się trudne do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed depilacją trzeba koniecznie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, żeby podczas zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie ważne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długi efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

Depilacja woskiem

Strona używa cookies
Ok