Fantazje o nowoczesnym samochodzie mogą stać się rzeczywistością. Przecież pojazd nie jest obecnie ekskluzywnym nabytkiem, na który stać tylko niektórych z nas. Ceny pojazdów nieustannie lecą w dół, a dystrybutorzy zapewniają co raz to lepsze promocje, z których ciężko nie skorzystać. Rozumiemy to uczucie, kiedy zerka się na reklamę super modelu pojazdu i zastanawia się – w tym aucie czułbym się komfortowo.

Nabycie nowego samochodu wiąże się tymczasem z konkretnymi czynnościami. Bezwzględnie na to czy wolisz zakupić pojazd w licencjonowanym salonie, czy w skupie aut, musisz dokładnie wiedzieć czego się możesz spodziewać. Istnieje wiele okoliczności w których rzekomo bezwypadkowy pojazd okazał się być znacznie uszkodzony, a życzliwy dealer opychał auta z kradzieży. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w jakikolwiek sposób wykorzystany, przez co dziś pokazujemy krok po kroku, co powinieneś przygotować, aby kupić idealne auto bez żadnych problemów. Sami prowadzimy cenioną w Polsce moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Klienci byli właściwie poinformowani w kwestii wyboru nowego samochodu.

Zastanów się najpierw jakie auto będzie dla Ciebie najlepsze

Przed zakupem auta, zawsze radzimy naszym Klientom, aby prawidłowo zastanowili się nad jego rodzajem i trybem wyeksploatowania. Często okazuje się, że typ który właśnie nam się podoba będzie dla nas kompletnie niepraktyczny. Jeżeli dużo prowadzisz samochód po mieście wybierz samochód kompaktowy i zwrotny, o nie dużym, oszczędnym silniku. Możemy Tobie zarekomendować takie modele jak Fiat 500 Ford Ka,|Focus, czy bardzo popularny dziś Volkswagen Golf z elegancką linią. Z drugiej strony jeżeli poszukujesz auta na rodzinne podróże, w tym wypadku najbardziej kluczowe będzie bezpieczeństwo. Zainteresuj się takimi pojazdami jak Opel Vectra Combi, Citroen Xsara Picasso, czy bardziej prestiżowy model Honda CR-V z wyposażeniem typu off road.

Salon samochodowy czy skup aut?

W tym punkcie wszystko zależne jest od tego, czy masz w planach pozyskać nowe, nieużywane auto, czy chcesz oszczędzić pieniądze i zakupić używany pojazd w skupie aut. Walorem kupna pojazdu w partnerskim salonie sprzedaży jest na pewno stały serwis i pewność, że wybrany pojazd nie brał udziału w kolizji. A co z negatywami? Na pewno może Was odrzucić cena nowego pojazdu, za który będziecie musieli zapłacić nawet do trzech razy więcej, w porównaniu do auta z komisu. Przejdźmy obecnie do analizy nabycia samochodu w skupie samochodów. Należy zaznaczyć, ze całość zależy od rzetelności i doświadczenia sprzedawcy. Raczej powinniśmy wybierać firmy, o których słyszeliśmy pozytywne opinie. Zawsze masz możliwość ustalić w sieci, co mówi się o danym zbywcy. Jakie są plusy wyboru auta na moto giełdzie? Zdecydowanie cena, o wiele atrakcyjniejsza niż wartość w sklepie. Negatywy są równorzędnie klarowne – brak pewności, czy konkretne auto ma jakiekolwiek wady. Jednakże mamy możliwość to bezpośrednio skontrolować, prosząc sprzedającego o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Twoje obowiązki przy kupnie nowego samochodu

Na samym początku warto jest ocenić znaleziony samochód – nie tylko pod względem potencjalnych uszkodzeń, ale również pod kątem historii ewidencji. Wybierz się z sprzedającym do lokalnej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista dokładnie zbada samochód. Jeśli było ono jakkolwiek uderzone, lub w jakiś sposób modyfikowane, fachowiec zapewne Ci o tym zakomunikuje. Następnie pójdź na komisariat Policji, gdzie pozyskasz informację o tym, czy pojazd jest kradziony.

Wreszcie wybrałeś idealny samochód. Teraz czas na procedury formalne, które przy właściwej organizacji nie muszą być wielce problemowe. Obowiązkowo podpisz umowę, lub odbierz fakturę od osoby handlującej. Ten dokument deklaruje własność określonego samochodu. Na jego bazie opłaca się w ciągu 14 dni opłatę PCC w urzędzie skarbowym, która wynosi 2% od sumy zapłaconej za auto. Następnym krokiem jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki wygodnym porównywarkom firm ubezpieczeniowych zanalizujesz która oferta będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna. Następny etap to rejestracja samochodu w urzędzie. Do uzyskania nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie aktualne ubezpieczenie OC i dokument potwierdzający przegląd techniczny auta. Samochód jest już Twój. Prawda, ze proste?

Kupno własnego auta to przyjemność, na którą każdego z nas stać. Nic nie smakuje lepiej niż pierwsza wycieczka nowym autem. Zanim wybierzesz konkretny pojazd nie zapomnij o wypisanych przez nas wskazówkach i uważaj na błędy, które mogą Cię sporo kosztować. Jeżeli posiadasz jakieś obiekcje, zawsze możesz zweryfikować określone auto u mechanika, by nie kupić złomu, który po kilku dniach będzie do wyrzucenia. W naszym skupie aut niezwykle często Klienci opowiadali nam wprost niestworzone relacje, jak zbywcy okłamywali niedoświadczonych Konsumentów. Stąd też kładziemy szczególny nacisk na wysoką jakość oferowanych u nas samochodów. Możesz mieć pewność, ze każde proponowane auto było wcześniej wnikliwie zbadane. Przyjedź do nas i odjedź swoim wyśnionym pojazdem. Ofertę odkryjesz na stronie internetowej: Skup samochodów

Strona używa cookies
Ok