Jako kierowca zastanawiasz się na pewno jak udoskonalić swoje predyspozycje w ruchu drogowym. Oczywiście najistotniejsza jest praktyka. Bez poznania określonych zachowań w ruchu drogowym trudno będzie Ci zrozumieć reguły sprawnej i bezpiecznej jazdy. Prawdziwa umiejętność jazdy zaczyna się wtedy, gdy masz świadomość ryzyka i umiesz kierować nie tylko pojazdem, a również swoją wyobraźnią. Dokładnie rozumiemy, że nie zawsze dasz radę zaznajomić się z odrębnymi sytuacjami w trakcie podróży. Dlatego też, jako profesjonalny ośrodek doskonalenia techniki jazdy, stworzyliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego celem jest kształtowanie stosownych przyzwyczajeń w przeróżnych sytuacjach drogowych. Startując od niesprzyjających warunków pogodowych, przejdziesz z naszymi specjalistami przez każdą, najmniej przewidywalną sytuację na drodze i uświadomisz sobie na czym polega aktywna i bezkolizyjna jazda pojazdem.

Do kogo skierowany jest kurs jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla początkujących kierowców, jak i dla tych z Was, którzy mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od wielu lat. W początkowym kryterium zamiarem szkolenia, jest wykształcenie u kierowców właściwych reakcji wobec ryzyka, które czyhają na nich w ruchu drogowym. Ponadto celem szkolenia jest zdobycie umiejętności w zakresie ekonomicznej obsługi samochodów, która wpływa na maksymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo każdego z członków ruchu drogowego, jak i na wzmożenie sprawności naszego pojazdu.

Na czym polega jazda defensywna?

Defensywna technika jazdy oparta jest na kilku założeniach. Po pierwsze miesza się ona z należytym przygotowaniem pojazdu przed jego użytkowaniem, a także z dostarczeniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas kursu zapoznamy Państwa z niezbędnymi czynnościami dotyczącymi eksploatacji pojazdów. Zaprezentujemy jak kontrolować poziom płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak przystosować wysokość siedzenia do naszych rozmiarów, by polepszyć widoczność jezdni. Jazda defensywna to również umiejętność przystosowania szybkości i stylu jazdy do określonych czynników pogodowych i stanu nawierzchni jezdni. Przybliżymy Państwu jak stosować innowacyjne technologie hamowania i jak pokonywać zakręt, nie tracąc przyczepności. Co więcej nauczymy Państwa odczytywania zachowania pozostałych uczestników ruchu, w taki sposób aby jak najskuteczniej odpowiadać na zagrożenia. Bardzo kluczowym elementem szkolenia jest wyćwiczenie prawidłowych reakcji psychologicznych przed, oraz po wypadku. Zademonstrujemy Wam jak walczyć z stresem i jak inspirować innych uczestników ruchu do skutecznych zachowań na drodze.

Etapy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej złożone jest z z trzech cykli. Na samym wstępie każdy kierowca będzie uczestniczył w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem symulatora samochodu osobowego, pojazdu towarowego, jak i busu, zależnie od systemu szkolenia. Kierującemu pojazd będzie towarzyszył fachowy instruktor, który na tym stopniu zajmuje się jedynie obserwacją stylu jazdy i krytyką reakcji na bodźce z zewnątrz. W trakcie prowadzenia pojazdu, uczestnik szkolenia będzie miał możliwość przetestowania swoich kwalifikacji w warunkach szczególnych. Program nauki zakłada występowanie przeróżnych, niemożliwych do przewidzenia zdarzeń ulicznych takich jak śliska powierzchnia, boczny wiatr, zredukowanie warunków widzialności przez mgłę i jasne światło, chwiejny ładunek, wkroczenie pieszego na ulicę, oraz kilka kolejnych okoliczności.

Następnym fragmentem szkolenia są lekcje z teorii w trakcie których kursanci zaznajomią się z analizą charakteru jazdy i z zazwyczaj popełnianymi zaniedbaniami, które mogą spowodować kolizję. na drodze. W trakcie zajęć zostaną im objaśnione reguły bezpiecznego poruszania się po drodze i wytyczne pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających ingerencji medycznej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość zobaczyć techniczne możliwości wyeksploatowania własnego samochodu, by zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, jak i zostaną im zaprezentowane przypadki różnych wydarzeń ulicznych, wraz z obszernym wyjaśnieniem przyczyn i skutków. Dodatkowo szkoleniowcy przedstawią jak zasady jazdy defensywnej oddziałują na ograniczenie ryzyka wypadku w ruchu drogowym.

Finalna część, praktyki, polega na powtórnym prowadzeniu samochodu w symulatorze. Teraz jednak instruktor aktywnie partycypuje w nauce i podpowiada kursantowi jak wdrożyć reguły jazdy defensywnej w trakcie zwykłej eksploatacji samochodu. Na konkretnych przykładach pokaże, jak powinna budować się odpowiedź kierowcy na poszczególne zdarzenie.

Wykształcenie intuicyjnego prognozowania niebezpieczeństw w ruchu drogowym może przyczynić się do zredukowania incydentów i kolizji, na jakie zwłaszcza narażone są osoby, które funkcjonują jako zawodowi kierowcy i muszą dawać sobie radę z uciążliwymi czynnikami w trasie. W przygotowywanym przez nas szkoleniu mogą uczestniczyć osoby indywidualne, jak i pracownicy przydzieleni przez konkretną firmę transportową w celu poprawienia metody prowadzenia pojazdu. Szkolenie jazdy defensywnej ma wpływ na poprawę techniki jazdy i powiększenie się stanu bezpieczeństwa członków ruchu samochodowego, jak i przewożonego ładunku. Kierowcy po przeprowadzonym kursie będą w stanie efektywniej unikać zagrożeń na drodze i dokładniej opanowywać uczucia w sytuacjach kulminacyjnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, realizowany w naszym ośrodku treningowym. Gwarantujemy darmowe podręczniki i kompetentną kadrę instruktorów. Naszą specjalnością są specjalistyczne szkolenia, które zwiększają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ

Strona używa cookies
Ok