Proteza w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Przywykliśmy do tego, że leczenie w gabinecie stomatologicznym przeważnie rozkłada się na wiele wizyt. Przede wszystkim przy okazji zabiegów z zakresu implantologii, ortodoncji czy chirurgii stomatologicznej. Obecne metody pozwalają stomatologom na skrócenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie stomatologiczne. Dzięki obecnym metodom implantologów gabinety stomatologiczne dają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa naprawa zębów jest możliwa już niemal od ręki.

Implanty w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych zabiegów protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy typowym zabiegiem aplikacji implantów zębów w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na metodzie ulokowania implantów. Najczęściej wszczepiane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki model stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że najpierw wszczepiany jest implant, a w drugiej fazie stomatolog zakłada nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy odgradza kilkumiesięczny czas osseointegracji, to jest proces, gdy implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant zęba oraz kość zrosną się na stałe, proteza może być przyłączona przez dentystę.

W sytuacji uzupełnienia implantów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, gdzie pełen proces umieszczenia implantów i oparcia na nich nadbudowy protetycznej odbywa się podczas jednej wizyty. Warto też dodać, że proces osadzenia protezy w jeden dzień muszą poprzedzić szczegółowe badania diagnostyczne u dentysty, żeby proces leczenia dentystycznego był jak najbardziej prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie badań stomatolog organizuje kompleksowy plan leczenia dentystycznego i szablony, które posłużą jako podstawa do stworzenia indywidualnego modelu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów odbędzie się w ciąg jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego na początku konieczne okaże się leczenie u dentysty, by później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja dentystyczna. W tej fazie przygotowywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Stomatolog sprawdza stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego zadaniem jest również pobranie odpowiednich wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk spreparuje dobrą nadbudowę protetyczną. Co więcej pacjent ma do wyboru wiele możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może wybrać różne protezy. Przy pojedynczych brakach sprawdzi się korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego bezzębia przeważnie rekomendowana przez stomatologów jest technika osadzenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach techniką All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog przedstawia również koszt implantów i całego leczenia.

Następnym etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w klinice stomatologicznej. W tej fazie stomatolog wszczepia cztery albo sześć implantów stomatologicznych, a zaraz za tym od razu tymczasową protezę. Z jakiego powodu mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Nieważne jaką techniką – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zrosnąć się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z twardym i uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, z jakiego może korzystać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im spokojny proces złączenia z kością, a ponadto wygląda naturalnie.

Ostateczna faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień następuje po złączeniu z kością implantów, gdy tymczasową odbudowę protetyczną zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na taki zabieg trzeba spotkać się ze stomatologiem po paru miesiącach. Z całą pewnością ten etap także będzie włączony podczas tworzenia planu leczenia dentystycznego. Właściwa proteza wykonywana jest z najwyższej klasy materiałów i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie higieny i ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszystkie instrukcje lekarz stomatolog rzecz jasna przedstawia pacjentowi w trakcie kontrolnych wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 oraz All on 6

Jednodniowe zakładanie implantów najczęściej przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów stosowanych przed stomatologów implantologów. Najczęściej wszczepia się je u osób dotkniętych bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem uzyskania uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy liczby implantów, na których będzie przyłączona proteza. Do wyboru protezę da się zamontować na czterech lub na sześciu implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie gwarantują odpowiednią stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada w ciągu jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają szczególnie osobom, które utraciły cały łuk zębów. Dzięki zaaplikowaniu tylko czterech albo sześciu implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie pomniejszone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok