Piękny uśmiech w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie zębów w klinice dentystycznej zwykle dzieli się na sporo spotkań. Przede wszystkim w czasie leczenia z zakresu implantologii, ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Obecne metody leczenia umożliwiają dentystom na skrócenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie u dentysty. Dzięki współczesnym sposobom implantologicznym gabinety dentystyczne dają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech podczas jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest możliwa właściwie od razu.

Zęby w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych uzupełnień protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębów w klinice dentystycznej, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na metodzie wstawiania implantów. Z reguły wszczepiane są tak zwane dwufazowe implanty. Ten model stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że najpierw aplikowany jest implant, potem w drugim etapie dentysta zakłada nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy izoluje kilkumiesięczny proces osseointegracji, to jest proces, gdzie implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant zębowy oraz kość złączą się na stałe, proteza może zostać przyłączona przez dentystę.

W momencie wszczepiania implantów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w których cała procedura aplikacji implantów oraz oparcia na nich protezy przebiega podczas jednej wizyty. Warto jednak nadmienić, że proces osadzenia implantów w jeden dzień muszą wyprzedzać konkretne badania diagnostyczne u dentysty, żeby pełen proces leczenia stomatologicznego był bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnostyki dentysta tworzy treściwy plan leczenia stomatologicznego i szablony, jakie posłużą jako baza do spreparowania modelu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów stomatolog wykona w czasie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. W przeciwnym razie najpierw potrzebne okaże się leczenie dentystyczne, aby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie przygotowywane są wszystkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest też wzięcie właściwych wycisków, na bazie których dentysta protetyk przygotuje indywidualną nadbudowę protetyczną. Ponadto pacjent może wybrać kilka możliwości. Patrząc na ilość utraconych zębów, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku bezzębia zazwyczaj wskazywana przez stomatologów jest technika oparcia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach metodą All on 4 albo All on 6. Na tym etapie dentysta przedstawia też koszt implantów i całego leczenia.

Drugą fazą implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w klinice dentystycznej. W tej fazie dentysta aplikuje cztery albo sześć implantów zębów, potem bezpośrednio tymczasową odbudowę protetyczną. Dlaczego mowa tutaj o tymczasowym uzupełnieniu? Bez względu na technikę – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa gwarantuje pacjentowi pełen komfort oraz właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z mocnym oraz pełnym uśmiechem w jeden dzień, którego może używać dokładnie tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz umożliwia im bezproblemowy proces integracji z kością, a także wygląda naturalnie.

Końcowa faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po złączeniu z kością implantów, gdy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zwykle na taki zabieg trzeba spotkać się ze stomatologiem po paru miesiącach. Ten etap także będzie włączony w trakcie projektowania planu leczenia dentystycznego. Ostateczna proteza przygotowywana jest z najwyższej klasy materiałów i dopasowana indywidualnie, dzięki czemu będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie właściwej higieny i regularne konsultacje stomatologiczne. Wszystkie sugestie lekarz dentysta przedstawia pacjentowi w trakcie kontrolnych wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 lub All on 6

Jednofazowe aplikowanie implantów zwykle przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Najczęściej aplikuje się je u osób dotkniętych pełnym bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem uzyskania uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy ilości implantów, na których będzie zamontowana proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę da się oprzeć na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich gwarantuje wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne wsparcie dla protezy, która z uwagi na to nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada podczas jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają szczególnie osobom, które utraciły cały łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie ograniczone, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok