Ból kręgów to jedna spośród najpopularniejszych dolegliwości. Są one uciążliwe wśród osób młodych, oraz starszych. Mogą one być spowodowane urazem, niewłaściwym stylem życia, lecz również chorobami. Jeśli ból kręgosłupa nie ustępuje lub wynika z pewnych powikłań (np. wypadku), w żadnym przypadku nie wolno tego ignorować. Biorąc pod uwagę fakt ból może być może wynikać ze zmian chorobowych w ciele, należy jak najprędzej znaleźć powód takiego stanu, tym bardziej że odkładanie tego problemu może mieć znaczny wpływ na jego zaognienie.

Fizjoterapia w leczeniu kręgosłupa?

Uporczywe oraz odnawiające się bóle kręgosłupa są oceniane jako choroba. W tej sytuacji ból jest odczuwalny w obszarze karku czy lędźwiowego. Przeważnie czynnikiem schorzeń jest nieodpowiednie robienie ćwiczeń sportowych albo rzeczy związanych z stałymi zobowiązaniami. I tak bóle kręgosłupa są spowodowane obciążeniem. Powodem dolegliwości pleców są także bóle strukturalne, więc dolegliwości będące następstwem osłabienia tkanek, np. zerwanie więzadeł, osłabienie mięśni pleców, zbicie dysków czy stan zapalny. Ból pleców może również być rezultatem innych dolegliwości kości, takiej jak na przykład osteoporoza.

Schorzenia pleców, czyli na przykład problemy związane z krążkiem międzykręgowym, można próbować uleczyć różnymi metodami. Jednak zdecydowana większość osób nie myśli o tym poważnie i zamiast spotkać się w tej sprawie z ekspertem, decydują się na środki farmakologiczne. Te oczywiście nie są najkorzystniejszym wyjściem, ponieważ nie eliminują one źródła bólu, a jedynie dają tymczasowe ukojenie.

Żeby wyeliminować kłopoty związane z dolegliwościami pleców, najlepiej skonsultować możliwości leczenia kręgosłupa z dobrym fizjoterapeutą. Fizjoterapeuta to specjalista, który zajmuje się fizjoterapią.

Fizjoterapeuta – mistrz rehabilitacji

Fizjoterapia to termin opisujący ogół form leczenia bazujących na stymulacji ciała za pomocą bodźców fizycznych, m. in. przez rehabilitację. Fizjoterapia czerpie zarówno z metod naturalnych (lecznicze kąpiele, gimnastyka), jak i z specjalistycznych urządzeń (na przykład światło lasera).

I chociaż fizjoterapia i rehabilitacja odnoszą się do zbliżonych metod, to nie oznaczają one tego samego. W przypadku fizjoterapii chodzi o rehabilitacje ruchową, której celem jest wspomóc techniki leczenia dolegliwości narządów ruchowych.

Czy fizjoterapeuta leczy inne przypadłości?

Nie jest tajemnicą, że podstawą zainicjowania efektywnego leczenia jest odpowiednie określenie powodu dolegliwości. Dobry fizjoterapeuta potrafi odnaleźć przyczynę bólu a wówczas zastosować efektywną technikę, która pozytywnie wpłynie na stan zdrowia oraz samopoczucie pacjenta.

Jednak fizjoterapeuta pomoże nie tylko w przypadku, kiedy wskazane jest leczenie kręgosłupa. Ogólnie fizjoterapeuta robi przeróżnego rodzaju metody fizjoterapeutyczne, dobiera właściwe ćwiczenia gimnastyczne i masaże lecznicze, które wykorzystywane są podczas rehabilitacji, kuracji czy po prostu jako działania profilaktyczne.

Dzięki swoim kompetencjom oraz praktyce, fizjoterapeuta ma możliwość polepszyć kondycję fizyczną pacjentów, a nawet przystopować pewne przemiany w ciele, które negatywnie oddziałują na zdrowie. W przypadku zapobiegania chorobom fizjoterapeuta umie prawidłowo rozpoznać uciążliwe stany a także odpowiednio zacząć im zapobiegać.

Dobry fizjoterapeuta potrafi również zmobilizować chorego, co jest niezmiernie znaczące oraz oddziałuje na skuteczność leczenia. Dzięki jego działaniom pacjenci są gotowi, żeby zastosować się do zaleceń fizjoterapeuty oraz systematycznych ćwiczeń, także w wypadku, kiedy są one ciężkie.

A trzeba mieć świadomość, że efektywność rehabilitacji zależy nie tylko od umiejętności fizjoterapeuty, lecz także od pracy, którą wkłada w to pacjent. Bez obustronnej pracy, leczenie może być nieskuteczne. Ale fizjoterapeuta to osoba, która jest nastawiona na kontakt z pacjentem i pomaga na każdym etapie leczenia

Fizjoterapia – profilaktyka w leczeniu kręgosłupa

Ból pleców w tym ból krzyża, to przypadłość właściwa dla ludzi które mają siedzący styl pracy bądź pracujących typowo fizycznie. Nieprawidłowa postawa w trakcie pracy, wynikająca z nieodpowiedniego wyboru krzesła czy parogodzinne podnoszenie wielkich obiektów, mogą przyczynić się do powstawania urazów, w tym także problemów związanych z dyskiem.

Zatem warto co określony czas omówić tę sprawę z fizjoterapeutą, który na podstawie badań i wywiadu oszacuje stan naszego zdrowia.

Fizjoterapia i rehabilitacja w Toruniu

Nie powinno się bagatelizować problemu bólu kręgosłupa. Zatem jeśli szukasz wiarygodnego źródła na temat form leczenia kręgosłupa lub potrzebujesz konsultacji u dobrego fizjoterapeuty w kujawsko-pomorskim, wejdź na tę stronę: Fizjoterapeuta Toruń.

Strona używa cookies
Ok