W dzisiejszych czasach da się zauważyć, iż bez skutecznego propagowania witryny internetowej, szanse na powodzenie naszej firmy są stosunkowo niewielkie. Całe szczęście, że, dzięki rozwojowi technologii, Google wykreowało skomplikowany mechanizm, dzięki któremu dotrzemy do lokalnych Kontrahentów. Aby to właśnie nasz salon fryzjerski, warsztat samochodowy, restauracja, agencja nieruchomości i cokolwiek innego zostało zauważone przez Odbiorców z Twojego sąsiedztwa, konieczne jest odpowiednie wypromowanie witryny w lokalnych wynikach wyszukiwania. Znaczenie tutaj ma sporo okoliczności, które przeanalizujemy w tym tekście.

Pozycjonowanie lokalne – czyli co?

Najprościej rzecz ujmując, pozycjonowanie lokalne to promowanie konkretnej strony w wyszukiwarkach. Od normalnego pozycjonowania stron różni się jednak tym, że głównym celem będą wyszukujący z określonego kręgu, np. województwa, miejscowości, a czasem nawet wyznaczonej dzielnicy. Często jest tak, że wyszukiwarka jest w stanie samodzielnie oszacować, gdzie mieści się najbliższe naszemu położeniu duże miasto. Możemy to bez trudu zweryfikować, używając przycisku „Narzędzia wyszukiwania” na stronie wyszukiwania. Powiedzmy, że szukamy agencji nieruchomości. Jeżeli osoba wyszukująca jest w tym momencie w Toruniu, to wtedy narzędzie wyszukujące doradzi nam najwłaściwiej wypozycjonowane agencji nieruchomości z Torunia. Dane statystyczne nie kłamią – powyżej 95% Konsumentów poszukuje priorytetowo firm i usług z ich okolicy, żeby mieć do nich łatwy dostęp. Należy zrobić co w naszej mocy, aby znaleźli właśnie naszą firmę, bo przeszło 3/4 wyszukujących lokalnie zdecydowało się na zakup w niedalekiej przyszłości, a powyżej 80% użytkowników telefonów nowej generacji i tabletów używa wyszukiwarek internetowych. Jakich usług poszukują? Przede wszystkim są to restauracje, sklepy i usługi. Gdy posiadasz restaurację działającą lokalnie, koniecznie musisz zatroszczyć się o pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie lokalne – jak się do niego zabrać?

Podobnie jak w temacie tradycyjnego pozycjonowania stron, przy pozycjonowaniu lokalnym wciąż niezwykle ważną rzeczą będzie optymalizacja witryny internetowej. Musimy na bieżąco dodawać treść oraz zatroszczyć się o to, żeby teksty były możliwie jak najlepszej jakości. Nie zapominajmy przy tym o linkach, prowadzących do naszej strony. Trzeba teraz pochylić się nad technikami, które będą charakterystyczne dla pozycjonowania lokalnego, takimi jak np.:

Założenie strony w Google Moja Firma, które dokładniej opiszemy poniżej,
linki z lokalnych stron – postarajmy się, aby wieści o naszej firmie pojawiały się w lokalnych mediach, na stronie serwisu miasta, w lokalnym katalogu firm oraz stronach związanych z branżą turystyczną,
zgodność danych identyfikujących korporację – pilnujmy danych, które zapisujemy w katalogach firmowych i innych stronach. Gdy zmieni się nasz adres lub jakiekolwiek inne dane kontaktowe i nie odnawiamy tego, to wówczas narzędzie wyszukujące może nas zakwalifikować jako niewiarygodnych,

Usługa Google Moja Firma i pozycjonowanie w Google Maps

Bardzo istotne będzie utworzenie profilu naszej spółki w Google Moja Firma. Usługa ta powstała jako narzędzie do kreowania wizytówek zakładów, które prowadzą działania na lokalnym obszarze. Co możemy dzięki niej osiągnąć? Właściwe pozycjonowanie i optymalizacja wizytówki sprawi, iż wyszukujący, korzystający z lokalnych słów kluczowych zapewne natknie się na naszą wizytówkę, zawierającą adres witryny internetowej i telefon do naszej firmy. Samo założenie wizytówki nie jest zbyt skomplikowane, ale już pozycjonowanie wymaga dokładności i merytorycznej znajomości tematu.

Aby dodatkowo podnieść swoje perspektywy na pozyskanie lokalnych Kontrahentów, posłużymy się usługą Google Moja Firma do pozycjonowania w Google Maps. Ten fragment pozycjonowania lokalnego jest relatywnie trudny, ale zyski na rynku lokalnym z pewnością będą odczuwalne. Jak powinna wyglądać prawidłowo sformatowana wizytówka w Google Maps? Po pierwsze – musi mieć odpowiedni tytuł. Spróbujmy wczuć się w rolę szukającego i zastanowić się, jakich haseł użyje w narzędziu wyszukiwania. Najłatwiej będzie zawrzeć w tytule nazwę firmy oraz rodzaj oferowanych przez nas usług. Następny krok, uzupełniamy wizytówkę o aktualne dane kontaktowe. Wspominaliśmy już o tym wyżej – trzeba systematycznie je uaktualniać. Następnie generujemy dla Twojej korporacji jednostkowy kod vanity URL. Jest to ciąg liter, który pojawia się po adresie https://plus.google.com/, zazwyczaj jako nazwa firmy. Jeżeli już zadbaliśmy o tamte elementy, pozostaje jedynie dobrać dopracowaną grafikę oraz zredagować opis działalności.

Co ważne – wizytówka pozwala wyszukującym wystawiać opinie naszej firmie. Ich ilość i jakość będą decydować o tym, na jakiej pozycji znajdziemy się w wynikach wyszukiwania. Jeżeli pozyskamy sporą liczbę przychylnych opinii, to wtedy łatwo zauważymy ich pozytywny wpływ na pozyskiwanie nowych Odbiorców oraz wypracowanie dominacji nad konkurencją.

Pozycjonowanie lokalne to oszczędny i szybszy środek, na ulokowanie się w wynikach wyszukiwania niż normalne pozycjonowanie witryn. Nie jesteś pewien jak zacząć? Agencja reklamowa zatrudniająca ekspertów od pozycjonowania lokalnego bez wątpienia pomoże Ci zrobić pierwszy krok w temacie pozycjonowania lokalnego.

Chcesz wiedzieć więcej – http://pozycjonowanie-stron.torun.pl/pozycjonowanie-lokalne/