Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy prawidłowe ocieplenie budynku może zwiększyć efektywność energetyczną? Bezsprzecznie. Z wysoką wydajnością energetyczną kroczą w parze oszczędności finansowe, przez wzgląd na zminimalizowanie straty ciepła. Profesjonalne ocieplenie budynku spowoduje, że ciepło będzie się w nim dłużej utrzymywać. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W szerokim spektrum produktów izolacyjnych pojawiła się jakiś czas temu pianka PUR – lekka, wnikająca w zaciemnione wnętrza, dająca perfekcyjną ochronę termiczną. Krótko mówiąc wyjątkowa w najmniejszym calu. W bieżącym poradniku chcemy Wam zaprezentować ją z bliska, by dowieść, że w sektorze budowlanym czasem warto postawić na innowacyjność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, gdyż tak też mianuje się technologię wykorzystującą piankę poliuretanową, perfekcyjnie odnajduje się w najmniej przystępnych warunkach. Firmy budowlane ochoczo wykorzystują ją w budownictwie jednorodzinnym, jak i fabrycznym. Fundamentalną zaletą pianki PUR jest jej lekka waga, w porównaniu do pozostałych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej wartości pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co zdecydowanie rozwija opcje jej użycia. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w tym artykule. Czytajcie dalej!

System otwartokomórkowy do wnętrz

Jak sama nazwa wskazuje, pianka otwartokórkowa charakteryzuje się otwartą kompozycją komórek. Wodę nie gromadzi się wewnątrz budynku, lecz swobodnie przelatuje przez skorupę izolacji na zewnątrz. Ta właściwość fachowo szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest szczególnie niski. Niezwykle kluczowym plusem pianki otwartokomórkowej jest użycie wody jako czynnika spieniającego. Oznacza to, że niniejszy wariant izolacji jest wyjątkowo nieszkodliwy i może być z powodzeniem wykorzystywany w każdej strukturze budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie zachwalana w budownictwie pasywnym, w którym najważniejszą rolę odgrywają o skutecznych cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zamknięte w środku. Utrudnia natomiast dopływ brudu i minimalizuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najskuteczniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Izolacja zamkniętokomórkowa o ogromnych możliwościach

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma jeszcze większe przeznaczenie, niż izolacje o otwartej strukturze, a to z uwagi na zwartą konstrukcję komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie pochłania wilgoci, jest wytrzymała na zgniatanie i może być stosowana w wszechstronnym kręgu temperatur. Ponadto wyróżnia się dużo lepszym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Te właściwości powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy kanalizacji. Przez wzgląd na ścisłą konsystencję przygotowuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Dlaczego warto stosować piankę PUR?

System pianki poliuretanowej złożony jest z dwóch istotnych artykułów – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w zintegrowaniu z wodą produkują pianę o ścisłej strukturze i doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR tworzy się dopiero w miejscu aplikacji, co znacznie skraca czas zakończenia ocieplenia. Plastyczna struktura pianki wpływa na to, że przenika ona w z pozoru niedostępne wnętrza, eliminując tym samym powstawanie tzw. mostków termicznych, co nie było możliwe przy instalacji tradycyjnych produktów ociepleniowych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża struktury domu. Z tego powodu może być wdrażana zarówno w współczesnym budownictwie, jak i przy remontach wiekowych obiektów, czy przy stawianiu hal przemysłowych o sporej wielkości. Dobrze jest zauważyć również, że izolacja natryskowa jest wyjątkowo efektywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że zachowuje swoje cechy przez długi czas. lata. Zatrzymuje ciepło w mieszkaniu w okresie zimowym i nie dopuszcza do nadmiernego ogrzania się pomieszczenia w lato – działa zatem na dwa fronty. Dodatkowo pianka poliuretanowa nie wzbudza żadnych reakcji alergicznych, co powiększa grono jej wielbicieli. Nie jest również interesującym materiałem dla gryzoni, czy robaków, których obecność w mieszkaniu jest raczej zbędna. Pianka PUR to po prostu innowacyjny materiał izolacyjny.

Pianka z poliuretanu może być stosowana w zróżnicowanej temperaturze i w niedostępnych przestrzeniach. Jest to najskuteczniejszy system do ocieplania poddaszy i ścian. Pianka poliuretanowa może być używana w budownictwie mieszkalnym, jak i w budownictwie industrialnym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest artykułem ekonomicznym, przyjaznym środowisku i dogodnym dla osób cierpiących na alergie. Położenie ocieplenia natryskowego zajmuje praktycznie parę chwil. Chyba nie musimy już Was dalej uświadamiać, że izolacje z pianki poliuretanowej są najbardziej stabilne i najbardziej skuteczne.