Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Sprawny system grzewczy to fundament każdej inwestycji budowlanej. Przy jego wyborze powinniśmy kierować względami oszczędności, wielkością powierzchni budynku, funkcjonalności i niewątpliwie sprawności. Właściwie przystosowana instalacja centralnego ogrzewania, połączona z właściwą izolacją wnętrza wpływa na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem jak i usuwaniem skutków przesadnej wilgoci. Obecnie producenci proponują nam inteligentne rozwiązania w zakresie urządzeń centralnego ogrzewania. Częściowo zautomatyzowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły na gaz odpowiadają wszelkim standardom bezpieczeństwa i ekologii. Są to rozwiązania osiągalne dla każdego z nas. Jednak są tak zróżnicowane, że wybór optymalnej instalacji nie jest często dość problematyczny. Spróbujemy zaprezentować Ci najciekawsze systemy grzewcze. Jesteśmy pewni, że odkryjesz perfekcyjne urządzenie dla siebie i swojego domu.

Nim jednak przejdziemy do analizy wybranych układów centralnego ogrzewania, pomyślmy nad tym co dobrze jest rozważyć przed zakupem stosownego urządzenia. W zasadzie możemy wypunktować 3 główne czynniki, które wpływają na wybór systemu grzewczego. Głównie jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzne, z czego najczęstsze jest u nas ogrzewanie wodne. Drugą sprawą jest dobór źródła ogrzewania. Zazwyczaj energia termiczna produkowana jest w procedurze spalania określonego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, bądź też modny ekogroszek. Innym systemem jest odzyskiwanie ciepła z natury co zapewniają energooszczędne pompy ciepła. Co więcej musimy się zastanowić nad tym, który rodzaj systemu grzewczego okaże się nas najbardziej komfortowy – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy na następny krok, czyli zakupu konkretnego urządzenia do domowej ciepłowni.

– najtańsze ogrzewanie

System gazowy doprowadzi do obniżenia kosztów ogrzewania w budynku. Tymczasem należy pamiętać, że do jego prawidłowego działania niezbędne jest podłączenie systemu do struktury gazu płynnego, albo stworzenie prywatnego magazynu z paliwem. Powiązane jest to z dodatkową inwestycją, która oczywiście zwraca się po określonym czasie, aczkolwiek musimy liczyć się z tym, że będziemy uzależnieni od dostawcy gazu, co dla jednych może być niewygodne.

Jednym z najchętniej wybieranych pieców na gaz, jest kocioł firmy Buderus, który został wyposażony przez firmę w opcję dokładnego ustawienia temperatury i szybkiej modyfikacji ilości pobieranego paliwa. Kotły gazowe Buderus mają, w zależności od modelu otwartą lub zamkniętą komorę spalania. W pierwszym przypadku oznacza to, że powietrze przekazywane jest z otoczenia, a w drugim, że dostarczane jest przez profesjonalne przewody. Niezależnie od wyboru poszczególnego typu urządzenia, każdy kocioł gazowy zawiera unikatowy układ redukujący do zera możliwość przestawienia cyklu spalin, jak i całkowitego wychłodzenia się ocieplanych mieszkań.

Oto najistotniejsze zalety kotłów gazowych:

  • Znaczny stopień bezpieczeństwa
  • Modele urozmaicone pod kątem ocieplanej powierzchni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Funkcjonalna budowa (kotły stojące lub wiszące)

Kotły grzewcze na ekogroszek – łatwe ogrzewanie

Eko groszek klasyfikuje się w minionych latach do najchętniej używanych materiałów opałowych. Jest stosunkowo tani i bardzo oszczędny. Kotły na ekogroszek najbardziej prawidłowo jednak działają w domach jednorodzinnych, a to ze względu na konieczność magazynowania opału. Rzadziej instalowane są zatem w budynkach wielorodzinnych, aczkolwiek niewątpliwie taka alternatywa również występuje. Zerknijmy teraz na właściwości tego modelu układu ogrzewania. Piece na ekogroszek klasyfikowane są do kategorii kotłów na paliwo stałe, które od dłuższego czasu oferowane na rynku urządzeń centralnego ogrzewania. Rozróżnia się piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego wyróżnia się tylko trybem pracy, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być zarządzane mechanicznie. Powietrze napływa do wnętrza pieca przez przyłączony wiatrak. Napomknięta poprzednio marka Buderus, dostarcza piece na ekogroszek z fachowymi sensorami, które są w stanie zapobiec przed wybuchem ognia.

Co do podstawowych walorów należy odróżnić trzy:

  • Popularność materiału opałowego
  • Niezmiernie komfortowa, wręcz intuicyjna obsługa
  • Właściwa regulacja wzmacniająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W trosce o czyste środowisko oraz budżet Konsumentów, powstały pompy ciepła – urządzenia odbierające ciepło z otoczenia. Pompy ciepła nie pobierają żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, zależnie od typu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak innowacyjne rozwiązanie pozwala jeszcze bardziej ograniczyć koszty ogrzewania. Działanie pompy ciepła można porównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Uzyskane z środowiska źródło ciepła skrapla się, a wyprodukowana para zostaje sprężona, przez co zasila obieg wody użytkowej. Łatwy system, ale jak funkcjonalny.

Zalety pompy ciepła są następujące:

  • Wykorzystanie powszechnie dostępnych źródeł do odzyskania energii
  • Najwyższa skuteczność opałowa spośród oferowanych rozwiązań
  • Współpraca z każdym wariantem ogrzewania

Wymieniliśmy i zaprezentowaliśmy Wam najpowszechniejsze urządzenia grzewcze. Każda z tych instalacji może być znaleziona w w ofercie dystrybutora urządzeń centralnego ogrzewania: pompy ciepła Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok