ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w tworzeniu maszyn etykietujących. W początkowej fazie funkcjonowania firmy osadzanie etykietek odbywało się z wykorzystaniem technice „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były niemniej tak duże, iż firma postanowiła, że będzie konstruować urządzenia niestandardowe. Firma Ultrapak posiada więc w swojej ofercie nowego rodzaju etykieciarki P. E. Labellers. Przynależą do nich etykieciarki segmentowe, etykieciarki rotacyjne i maszyny etykietujące liniowe. Pierwsze przeznacza się do zakładania przeróżnych banderoli, przykładowo papierowych, samoprzylepnych i adhesleeve. Aktualnie można zakupić trzy rodzaje aplikatorów etykiet złożonych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Za to maszyny rotacyjne bezbłędnie sprawdzą się do nalepiania papierowych banderoli przy wytwarzaniu spirytusu, wina czy produktów spożywczych. Ostatni wariant maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – stosuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nalepiać etykiety na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie techniki są używane przy etykietowaniu artykułów? Otóż dzisiaj wykorzystuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz nalepki samoprzylepne (self – adhesleeve). Oryginalnym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć niedogodność aplikowania etykietek z rolki przy użyciu kleju topliwego, ponieważ wymusza on stosowanie kolejnych środków chemicznych, przykładowo rozpuszczalników. Po pierwsze podwyższa to zasadniczo koszty etykietowania, po drugie – negatywnie oddziałuje na zdrowie człowieka oraz przyrodę, a po trzecie – metoda ta jest niepewna. W liniach o sporych wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować naklejki z efektywnością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj tryb samosterującego scalania rolki. Podsumowując: Ultrapak jest uwierzytelnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie nakładać etykietki plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), banderole samoprzylepne nieprzezroczyste, transparentne, papierowe, syntetyczne i banderole krojone z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Ultrapak jako renomowany dystrubutor etykieciarek P. E. Labellers

Maszyny etykietujące sprzedawane przez Ultrapak posiadają parę zasadniczych własności: praktyczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby oddzielające, karuzelę centralną i samocentrujące platformy. Wygodne kształty etykieciarek dotyczą wszystkich osłon oraz konstrukcji urządzenia, co zdecydowanie zwiększa stopień bezpieczeństwa. W katalogu firmy odnaleźć można następujące modele: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują aplikatory Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza znakomicie sprawdzi się przy przyklejaniu etykiet z papieru na szyjki opakowań. Jest doskonała do nakładania nalepek w kształcie litery „L” i „U” z wykorzystaniem kleju zimnego bądź połączenia go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa zestawy karuzelowe daje możliwość wykonania po sobie dwóch czynności: założenia na szyjkę od butelki banderoli i zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (za pomocą równorzędnej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na niezwykle wysoką efektywność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 nałożonych banderoli w ciągu godziny. Banderole mogą być utworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium niniejszej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (lub trzon rolki), zespół cięcia banderoli, sensory markerowe, receptory doglądania naciągnięcia folii, bęben do przenoszenia etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie zmniejszające przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w łatwy sposób modyfikować z wykorzystaniem panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz zmienia się automatycznie. W zależności od typu posiada urządzenia nadzorujące, centralny układ smarownic, system wyszukiwania oraz wydawania banderoli, urządzenie zatrzymujące, elektroniczny układ wydłużania oraz wyrównywania folii, automatyczne odkrywanie końca rolki z banderolami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do kierowania maszyną, wykrywacz niewystarczającego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem i pokrywy zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z systemu liniującego banderole, walca transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (lub dwoma) oraz wałka klejowego. Znacznymi korzyściami ze stosowania oferowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność etykiet na jednej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, ograniczona liczba zastojów na linii produkcyjnej, ekologiczność przez eliminowanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, dość mały pobór mocy oraz zmniejszenie kosztów na części zastępcze.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można opracować wraz z konsultantami konkretne pakowaczki które bezproblemowo podłącza się do funkcjonującej linii przemysłowej, jak i kompletne rozwiązania. Tunele foliujące, paletyzatory, dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można skutecznie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce albo ryż. Pakowanie odbywa się z zastosowaniem innowacyjnych technologii w obszarze osiągania próżni, gotowania w woreczkach próżniowych i napowietrzania produktu. Szczególnym wariantem pakowaczek są te, które mogą doskonale zapakować dziczyznę, zabezpieczając jego walory smakowe i optyczne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nieskomplikowane w oczyszczaniu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne elementy zamienne. Najczęściej są zaopatrzone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują odmienne metody zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu z częścią do ścięcia. Jeżeli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to umieją one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE oraz woreczkami PA. Skrótowo tunele pakujące można rozbić na komorowe, do wypełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są projektowane przeważnie jako maszyny sprawujące funkcję paletyzacji i depaletyzacji. Jest to znacznie użyteczniejsze i wydajniejsze rozwiązanie. Pełne projekty pakowaczek są wykonywane na bazie indywidualnych wymogów Nabywcy, przykładowo. jego przewidywania co do produktywności danej linii technologicznej. Również połączenia między maszynami są w niniejszy sposób budowane. Interesanci mogą więc przystosować linię do danego przetworu, np. płatków owsianych.

Pełną ofertę przedsiębiorstwa Ultrapak można odnaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok