Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek

Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na początku musimy wyjaśnić, do czego tak naprawdę etykieciarka służy. Otóż jest to maszyna seryjna, której przeznaczeniem jest nalepianie etykietek na przeróżne typy wyrobów. Przykładem mogą być butelki z rumem albo winem. Posiadają pociągły kształt oraz zazwyczaj są wytworzone ze szkła. Etykieciarka nakłada na nie nalepkę z kluczowymi danymi: nazwą firmy produkującą alkohol, nazwą trunku, okresem ważności etc. W przypadku napojów wysokoprocentowych, m in. brandy, etykieciarka musi nałożyć również akcyzę.

Jedną z bardzo prestiżowych firm wytwarzających aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma wprowadziła wiele technik naklejania etykiet: nalepki samoprzylepne, banderole na zimny klej, etykiety nacinane, etykiety termokurczliwe. Etykieciarka może nakładać etykiety na różne typy wyrobów, przykładowo do koktajli (woda źródlana, słodkie napoje, gazowane soki), do żywności (olej słonecznikowy, zupki dla dzieci, mleko), do kosmetyków (kremy dla kobiet, peelingi, kremy do golenia) oraz mnóstwo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najatrakcyjniejsze pomysły, jeśli chodzi o oznaczanie produktów. Od jakiegoś czasu nowinką jest technologia Adhesleeve, która polega krótko mówiąc na tym, iż każda etykieta posiada specyficzne paski kleju poliakrylowego. Generalnie ten wytwórca zajmuje się produkowaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura Top, Rollmatic lub Rotaxa. Wyselekcjonowane typy są w stanie umieszczać nalepki na wolnych opakowaniach oraz tych napełnionych napojem wysokoprocentowym, tonikiem lub pożywieniem.

Należałoby z całą pewnością rozważyć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, przykładowo modularnej. Z jej pomocą mamy szansę znaczyć za jednym razem choćby 6 opakowań. Wynik ostateczny jest uzależniony od liczebności stacji, w jakie będzie wyposażona oraz od średnicy karuzeli – bo etykieciarki rotacyjne inaczej określa się mianem „karuzelowych”. Pojemniki puste albo pełne są układane naokoło nadrzędnej stacji, która obraca się oraz w tym samym czasie wprowadza naklejki.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

W przypadku kiedy producent pożywienia, trunków lub pudrów planuje posiadać bezawaryjną maszynę do nakładania etykiet na towary, wówczas powinien wybrać oczywiście P. E. Labellers. W Polsce jest wyłącznie parę przedsiębiorstw, które zajmują się importowaniem tak skomplikowanych urządzeń fabrycznych oraz przyszłym ich serwisem. Należałoby jednakże zainwestować w coś, co będzie stosowane do taśmowej produkcji przez masę lat. Aplikator etykiet mamy możliwość dostroić na potrzeby linii fabrycznej, którą aktualnie ma dana firma.

Kluczową korzyścią jest sama technologia Adhesleeve, jaka zapewnia opcję eliminacji niepożądanych nakładów, np. kosztów przetrzymywania kleju, wkładów na rozcieńczalniki (przydatne są w etykieciarkach wyzyskujących gorący klej), pokrywania kosztów ponadplanowego czasu mechaników trudniących się nadzorem zespołów klejowych. Niewątpliwym atutem jest to, że w sumie nie musimy zatrudniać speców – więc zleceniobiorców z doskonałymi umiejętnościami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest rzeczywiście nieskomplikowana. Następuje z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Mamy szansę także liczyć na dużo mniej przestojów na linii fabrycznej, wyższą wytrzymałość nalepek oraz ograniczenie nakładów na energię (są połączone z nagrzewaniem kleju w innych modelach aplikatorów etykiet).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Etykieciarki P. E. Labellers posiadają trzy wyjątkowe cechy: umiarkowaną cenę, ergonomiczność oraz bezpieczeństwo. Wzór któregokolwiek aplikatora nalepek jest za każdym razem dostosowywany do wymagań Odbiorcy. Istnieje alternatywa zamontowania niniejszej aparatury na jak najmniejszej przestrzeni oraz jednocześnie nie zostają złamane przepisy BHP. Każda spośród nich ma okrągłe ramy i wyjątkowe osłony, ażeby podwładny w trakcie obsługi mógł czuć się bezpiecznie. Oczyszczanie, naprawa, przezbrojenia – są niezwykle łatwe.

Wartość etykieciarki zależy głównie od jej typu, więc od procedury, w której w najbliższym czasie będzie pracować. Ważne jest również to, czy Odbiorca jest zainteresowany zakupem całej linii fabrycznej czy tylko samego aplikatora etykietek. Plusem innowacyjnej technologii jest to, iż inwestycja zwróci się z pewnością w krótkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers rzadko się psują i nie są przyczyną dużych postojów. Przeważnie w takich sytuacjach są weryfikowane: współczynnik awaryjności oraz przeciętny czas przestoju linii.

Prócz aplikatorów etykiet dobrze jest uzbroić linię przemysłową w kolejne supernowoczesne urządzenia, przykładowo inspektory butelek, kapslownice albo nalewarki. Na efektywność produkcji mają wpływ wszystkie maszyny, które biorą udział w produkowaniu artykułów oraz indywidualni pracownicy. Wydajność samej etykieciarki jest uzależniona od większej grupy czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o przyklejaniu naklejek na produkty, wejdź w link obok – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok