Natężenie aktywności na pływalni może zdecydowanie poprawić naszą kondycję zdrowotną. Może się to wydawać truizmem, ale nadal wiele ludzi nie wie ile dobrego może się zdarzyć, gdy zapisze swojego syna lub córkę na basen, na przykład na pływanie niemowląt lub samodzielnie uda się i skorzysta z ogromnej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Tymczasem korzyści jest naprawdę mnóstwo, a nie wiążą się one z jakimiś wielkimi kosztami.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, jak zagwarantować swojemu brzdącowi zrównoważony i skuteczny rozwój. Dobrym rozwiązaniem będzie wysłanie Twojego potomka na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? Po pierwsze dlatego, iż polega ono na wspomaganiu naturalnego dojrzewania małego dziecka. Założeniem pływania niemowląt stało się podtrzymanie odruchów płodowych, na których kompetentny trener powinien bazować. Zadaniem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest przygotowanie przyjaznych miejsc z wodą dla małego dziecka. Dziecko w wieku od kwartału do 36 miesięcy nie może być w basenie więcej niż 30 minut, a temperatura winna mieć podczas zajęć ok. 32-33 Celsjusza. Ćwiczenia nie są zbyt trudne, i zawsze są oparte na miłym spędzeniu czasu. Rodzice muszą uzyskać gwarancję, iż pływanie niemowląt nie stanie się dla ich ukochanego potomka czymś stresującym. Gdy chcesz zaprowadzić swoje dziecko na proponowane w tym artykule zajęcia, nie wahaj się sprawdzić co piszą o nich ludzie w sieci. Sprawdźmy również, czy kadra spółki proponującej zajęcia z pływania niemowląt spełnia nasze oczekiwania. W końcu powierzamy im największe dobro.

Pływanie niemowląt – to dopiero początek

Proces zapoznawanie się z wodą zajmuje około 4 lat. Gdy już Wasze dziecko ciut podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy oswajaniem się z wodą, a rzeczywistą szkołą pływania. Dla szkrabów w wieku od 3 do 4 lat, najlepsze będzie edukowanie oparte o zajęcia dające dzieciakom sporo radości. Pora już na przyswojenie zmian postawy, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody oraz – co będzie dla nas ogromnie znaczące, opanowanie chwytów przedmiotów , które mają ci pomóc w razie problemu.

Dla dzieciaków starszych niż 4 lata, rekomendujemy już troszkę bardziej zaawansowaną kwestię. Pora spróbować przejść na szkolenia bezpośrednio z prowadzącym w wodzie i oswojenie się z kolejnymi etapami nauki pływania, jak np:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Eksperci uważają, że w tym wieku nasze pociechy mogą już pokonać swobodnie mniej więcej 10 m basenu. Dobrze by było, aby po zakończeniu kursu zweryfikować umiejętności w obecności instruktora.

Ten tekst ma uświadomić wszystkich, że polecane jest konsekwentne pozyskiwanie sprawności. Smyki, które przeżyły 6 lat i za chwilę trafią do szkoły, powinny już być przygotowywane do kursu dla zaawansowanych. Zajęcia na basenie sportowym mają służą przede wszystkim przyswojeniu wybranych stylów pływackich, m.in. dobrze znanego nam kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Lekcji na basenie, takich jak nauka oraz doskonalenie pływania jest mnóstwo, w tym te skierowane do młodzieży i starszego pokolenia. Nie jest niczym złym, iż chcemy się nauczyć czegoś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz stan fizyczny naszego kręgosłupa i nie tylko.

Aqua fitness, rehabilitacja – korzystaj z dobrodziejstw pływalni

Spędzanie wolnego czasu w wodzie – co nam wyjątkowo odpowiada – znajduje uznanie wśród wielu grup społecznych. Przykładem mogą być sesje aqua fitness, na które w dzisiejszych czasach wybiera się masa przedstawicielek płci pięknej. Nie powinno to dziwić – skupienie muzyki, ćwiczeń ruchowych oraz wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest także bezpieczny i bardzo wielokierunkowy. Woda, w której się znajdziemy ogranicza efekt grawitacyjny, a jeśli wytypujemy renomowany ośrodek zapewniający przykładowe sesje – wówczas fachowe zaplecze sprzętowe, w jaki będzie zaopatrzony sprawi, że będą mogły w nich wziąć czynny udział osoby z kontuzjami lub też nie umiejące zbyt dobrze pływać.

Frajda, którą wywołują ćwiczenia z muzyką w wodzie to jedna para kaloszy, ale basen to przy tym wspaniałe podłoże do rehabilitacji. Dzięki zajęciom można w konkretny sposób wspomóc rewalidację lądową u starszego pokolenia. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom polecamy także pływanie korekcyjne, które może pomóc w wyeliminowaniu wad postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego wymagane są fundamentalne umiejętności pływackie. Dobrze by było zacząć od konsultacji z kimś obeznanym w tej dziedzinie. Biegły instruktor z pewnością wyjaśni nam, jakie urazy zdołamy przezwyciężyć z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej ?

Osoby, którym przypadły do gustu warsztaty w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z tych, na które ewidentnie rośnie popyt jest koncepcja Halliwick, czyli dziedzina uczenia uczestniczenia w aktywnościach w wodzie. Oferta skierowana jest trenerów pływania, nauczycieli oraz pozostałych chętnych, którzy chcieliby prowadzić zajęcia z osobami cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Odbycie tego specjalistycznego kursu przyznaje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak wynika z powyższego artykułu, propozycji w temacie zajęć na pływalni jest mnóstwo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Od pewnego czasu miasta i większe miejscowości zazwyczaj zawierają nowoczesne pływalnie, czekające na wszystkich amatorów pływania.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Strona używa cookies
Ok