Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, jakiego zadaniem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz szerszą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w wybranych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale również korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga minimalnego, zupełnie niewidocznego później nacięcia, żeby można było wprowadzić specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, by przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w przeciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma również dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, która jest używana do oddzielenia tłuszczu od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tłuszcz. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są wydalane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. By liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania worków pod oczami, podwójnego podbródka albo tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg tej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Warto też po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pokazują się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok