JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. To części, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o prawidłowiej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych pominięć zazwyczaj są takie problemy jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych tricków.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z solą morską nie tylko ogranicza obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są w szczególności kobietom, które muszą codziennie nosić buty na szpilkach. Obcasy męczą na stopy, dlatego należy starać się o ich dobrą pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko relaks ale także wsparcie w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również rozmaryn.

WYGŁADZANIE

Niezwykle ważnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest systematyczne złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Nie zaleca się do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą strukturę sprzyja rozwojowi bakterii. Jeśli decydujemy się na stosowanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, by po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu na śmieci. Korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup kosmetycznej tarki- można ją łatwo wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też dużo specjalistycznych preparatów peelingujących, które są bogate w substancje peelingujące, które w prosty sposób radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera mało gruczołów łojowych. Przez to łatwo ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnowania o skórę stóp. Preparaty nawilżające należy stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla w dużym stopniu zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: stosuje się je na noc, żeby rano móc podziwiać perfekcyjnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Warto zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to konieczny zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie brzegów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to bardzo często rezultat niedoboru witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Drogerie oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które szybko poradzą sobie wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Bywają źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Odciski najlepiej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem metod domowych. W tym celu trzeba kupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, odmoczmy stopy w gorącej wodzie z solą. Taka kąpiel powinna potrwać nie mniej niż 15 minut. Następnym krokiem jest posmarowanie odcisku specjalnym preparatem. Następnie powinno się zetrzeć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Co trzecia osoba boryka się z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najważniejsza specjalna higiena. Zabiegi higieniczne usprawniają liczne preparaty zaprojektowane dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, należy także zmienić obuwie: w pracy nosić lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz nosić obcasy? Czy jesteś świadoma jak męczy to twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które są powodem dyskomfort i skrzywienia całej stopy. Nadmiernie obciążony palec często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z czubkiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega silnym przeciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Jest wiele metod, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one ułożenie dużego palca. Stosuje się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest znikoma. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej pracy podczas dnia, dlatego deformacje stopy ciągle postępują. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najlepszych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY