Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co jest bardziej ekonomiczne? Kosztowny depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta zamierza mieć doskonałe ciało, zdecydowanie bez najmniejszego włoska! Przeważająca część z nas nie zamierza tracić czasu na wybieranie kremów na potrzeby depilacji, z jakimi należy stać pod prysznicem 20 minut. Jednorazowe maszynki, sprawiający dużo bólu wosk, drogie urządzenia na potrzeby usuwania owłosienia w domu – powinny raz na zawsze odejść. Pojawił się niedawno ich następca – profesjonalny laser, który jest w stanie wyeliminować włosy z każdego zakamarka naszego ciała i to na całe życie. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości – to przeczytaj ten tekst.
Usuwanie owłosienia z nóg jest niezwykle uciążliwe. Myśli o tym z pewnością każda z was. Odrastające włoski są trwalsze, mają intensywniejszy kolor i jeszcze ciężej się ich pozbyć. Jeśli planujemy zapisać się na zabieg depilacji woskiem w domu, wtedy powinnyśmy koniecznie wiedzieć jak wykonać wszystkie czynności, ponieważ możemy wyrządzić sobie krzywdę, a dokładniej uszkodzić skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie można zapomnieć o dobrej pielęgnacji, bo to podstawa idealnie gładkich nóg (bądź innych partii ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowoczesnych technologii i postawić na laser? To efektywna metoda, jednakże w zasadzie nie jest aż taka łatwa. Musimy zapisać się na kilka kosztownych wizyt, ażeby kosmetolog usunęła wszystkie włoski już na zawsze. Wyjątkowo ważne jest przygotowanie ciała do zaprezentowanego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz seksowną, piękną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile czasu tracisz na golenie nóg lub pach? Jeżeli kupiłaś w markecie maszynkę do golenia to tracisz codzienne aż 7 minut, a to daje gdzieś 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny czy bawełniane paski z woskiem tylko na pozór są oszczędne, ponieważ musimy je wykorzystywać co najmniej przez kilkadziesiąt minut co parę tygodni. Co więcej dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i kolejne kosmetyki, które mają koniecznie spowalniać wyrastanie włosów lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest nieprzyjemna i rzeczywiście dzięki niej możemy mieć niebawem kłopoty z wrastaniem włosów. W dodatku w ogóle nie jest aż tak tania. Sumując te wszystkie zabiegi, można pewnie powiedzieć, że epilacja laserowa jest najwydajniejsza i mało kosztowna. W Polsce renoma tego zabiegu mówiąc w skrócie nie jest wciąż zadowalająca. Spora ilość Kobiet dowiaduje się o tej propozycji podczas zapisywania się na pozostałe zabiegi, np. rozgrzanym woskiem. W zasadzie nie chcą sprawdzić o co chodzi, bo ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Poza tym o epilacji przy użyciu lasera krąży mnóstwo błędnych opinii.

Czemu? Ponieważ słowa „depilacja” oraz „epilacja” są używane zamiennie. Jest to zauważalne chociażby po tekstach w Internecie, czy wypowiedziach przeróżnych „fachowców” w częściach na komentarze oraz na portalach społecznościowych. Różnica jest duża oraz wcale nie polega tylko na tym, że w pierwszym spośród niniejszych terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W tradycyjnej depilacji (m in. za pomocą wosku albo depilatorem) pojedynczy włos jest usunięty, ale tylko na zewnątrz. Nieuszkodzona cebulka i brodawka odżywiająca włos pozostają zdrowe. Stąd też depilację trzeba notorycznie powtarzać. Epilacja laserowa jest techniką trwałego redukowania owłosienia. Usuwa meszek, cebulkę i wspomnianą brodawkę – zaś rezultatem jest brak zdolności regeneracji włosa oraz jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest po prostu skoncentrowanym światłem. Podczas terapii przesyłany jest impuls. Melanina, a więc pigment znajdujący się we włosach, zatrzymuje przesyłane światło. W czasie działania lasera jest generowane ciepło, zaś włosek wraz z macierzą i odżywiającą brodawką jest spalany. Skuteczność wiązki promieni bazuje na tym, czy natychmiast zniszczy centralną część z meszkiem czy wyłącznie je naruszy. Spora ilość urządzeń, które stosuje się w domach albo klinikach kosmetycznych wyłącznie zaburza proces odrastania włosa. Z tego względu po pewnym czasie zaczynają się pojawiać nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Odczuwanie dyskomfortu jest kwestią indywidualną, jednak mówiąc w skrócie nie możemy z pewnością powiedzieć, że depilacja laserowa wcale nie boli. W czasie emitowania impulsu Pacjentki informują o tym, że odbierają delikatne ukłucia lub mrowienie. Najniższa bolesność pojawia się przedramionach oraz łydkach, natomiast najmocniejsza w strefach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to jednakże doprawdy minimalny, niewiele znaczący ból, bo raz na zawsze uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jeden zabieg z całą pewnością nie da satysfakcjonujących efektów. Światło lasera usuwa podczas pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W większości przypadków efekty zagwarantują cztery sesje depilacji laserowej. U około 20% Klientek obowiązkowe są terapie przypominające, ponieważ zwyczajnie w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie mogą zacząć wzrastać oraz należy zapisać się na kolejny zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Kolor włosów od dawna był niezmiernie ważny, zaś lasery w gabinetach kosmetycznych w zasadzie nie potrafiły poradzić sobie z włosami jasnymi, rdzawymi albo siwymi. Złotawe owłosienie było jednym z przeciwwskazań do epilacji, bo urządzenia miały kłopot z rozgraniczaniem meszku od skóry. Dzisiaj korzysta się przeważnie z urządzenia Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w wysokiej jakości narzędzie do analizy włosków oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się wykonalne depilowanie nawet szczególnie jasnych włosów. Laser Palomar Vectus niszczy włosy w mocnym, ciemnym kolorze – hebanowe, jasnobrązowe – oraz ledwo widoczne, np. rdzawe i złote. Impuls świetlny jest dopasowany na potrzeby koloru włosów i tonu skóry, aby mówiąc w skrócie nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Parametry są zatem za każdym razem bardzo skrupulatnie dobierane, aby Klientki odczuwały maksymalny komfort podczas depilacji.

Kto bynajmniej nie może wciąż korzystać z terapii epilacji za pomocą lasera? Niewątpliwie Panie, które mają popielate włosy. Są one całkiem pozbawione barwnika, a terapia zwyczajnie się nie powiedzie.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi obowiązkowo być wypielęgnowana, mówiąc w skrócie nie może być na niej jakichkolwiek ranek ani suchych obszarów. Na co najmniej kilka dni przed kuracją należałoby poświęcić czas na dobrą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi obowiązkowo być czysta (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego itd.). Wyjątkowo istotne jest też dokładne zgolenie skóry, ponieważ wcale nie można epilować skóry podrażnionej. Uważne ogolenie daje pewność wygodnego i w miarę niebolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed kuracją każda Klientka koniecznie musi skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi raczej o wykluczenie przeciwwskazań. Następnie dobierana jest głowica – mniejsza bądź większa w zależności od określonej części ciała. Silniejszą wykorzystuje się na rozległych obszarach, m in. udach. Mniejszą epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Duża i mała jest przykładana do wybranej partii na tzw. „zakładkę”. Na zewnątrz wygląda ta czynność w ten sposób, że dziwna lampa z czerwonym światłem jest przystawiana raz po raz do ciała. Po kuracji kosmetolog naciera kosmetykiem kojącym cały rejon, na jakim zabieg był przeprowadzany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Natychmiast po depilacji i przez kilka kolejnych dni trzeba koniecznie masować miejsca po depilacji z wykorzystaniem lasera kremami, które w swoim składzie posiadają panthenol lub inne substancje chłodzące i uśmierzające ból. Przez mniej więcej jeden tydzień absolutnie nie wolno korzystać z peelingów złuszczających, trzeba unikać kremów przesuszających skórę, słońca, basenu i sauny. Jeżeli pojawią się strupki, nie wolno ich zrywać (ponieważ pojawią się wtedy blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Nowoczesny laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich części ciała. Mamy szansę zatem pozbyć się raz na zawsze niechcianego owłosienia z ud, stref intymnych, pod pachami. To kapitalny zabieg dla osób, które mają niepotrzebne włosy w okolicy twarzy bądź na brzuchu oraz sprawia im to dyskomfort, przykładowo na plaży.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest parę grup dolegliwości, które są istotnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu epilacji przy użyciu lasera. Zaliczają się do nich między innymi niepilnowana cukrzyca, padaczka, choroby nowotworowe, łuszczyca bądź intensywne choroby skóry. Kosmetolog absolutnie nie wykona kuracji, w przypadku kiedy zażywamy specyfiki z retinoidami bądź wypijamy pewne zioła. Zabieg powinien być wykonany pod okiem dermatologa, ponieważ wówczas można z nim omówić wszystkie problemy pojawiające się dokładnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz biorąc, terapii epilacji laserowej możemy poddać się kiedy tylko przyjdzie nam do głowy taka myśl. Musimy jednak pamiętać, że po terapii w ogóle nie można w żadnym przypadku leżeć w pełnym słońcu, uczęszczać na basen czy próbować balsamów z alkoholem w składzie (bardzo podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg wolno nam wykonać w ostatnich dwóch miesiącach roku, ponieważ finalny zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Całkowita terapia trwa stosunkowo długo, gdyż kolejne wizyty muszą być przeprowadzane w konkretnych odstępach czasowych. Zima zatem to idealny moment, żeby zacząć działać, zaś wiosna, by pokazać ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij w odsyłacz z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok