Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii, a także wspiera usuwanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może stać się punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będą pokarmy z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga również regularna aktywność fizyczna. Trzeba jednak uważać, żeby nie przemęczać organizmu i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, szczególnie w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są również urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest też wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają założone kolczyki lub implanty nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak trzeba pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca także trzeba ominąć.

Strona używa cookies
Ok