Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – nowatorski sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia

Maszynki i kremy do golenia, balsamy zatrzymujące odrastanie włosów, depilacja woskiem – to prawdopodobnie najpopularniejsze zabiegi pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one efektywne? Zapewne zdają egzamin na kilka czy kilkanaście dni, lecz po owym czasie operację powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest fundamentalny powód wynalezienia depilacji laserowej – zatem zabiegu usunięcia owłosienia raz na zawsze. Bynajmniej nie jest to koncept nowy, bo jakiś czas temu sporo osób umawiało się na terapię z użyciem Light Sheer Duet. Teraz najmodniejszym i najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Odkrywcy, którzy opracowali, a w następnej kolejności zastosowali w praktyce oba urządzenia, za drugim razem zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę lasera. Takie rozstrzygnięcie pozwoliło na pogłębienie efektywności zabiegu, ograniczenie czasu jego przeprowadzania oraz zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z całą pewnością używać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo delikatnej czy śniadej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują alergicznie na kosmetyki do depilacji bądź mają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zdobył dużą ilość prestiżowych nagród. Co ważne, w ogóle nie stwarza żadnych efektów ubocznych.

Statystycznie potrzeba od 3 do 5 sesji, ażeby zupełnie usunąć wszystkie włoski. Jeżeli określimy parę partii, przykładowo brzuch oraz bikini zarazem, to kosmetyczka może to przeprowadzić podczas jednorazowej wizyty. Tak naprawdę ilość zabiegów zależy od rodzaju owłosienia oraz poziomu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg usuwa włosy bardzo widoczne, najmocniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Krótko mówiąc nie wszystkie najzwyczajniej w świecie rosną jednocześnie, z tego względu laser niszczy blisko 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy depilacja laserowa faktycznie gwarantuje rewelacyjne efekty?

Na pewno są one dużo atrakcyjniejsze aniżeli w przypadku depilacji innymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia są w stanie uwidocznić się jedynie pojedyncze włosy (np. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Panie, jakie zdecydowały się na owy zabieg i rozpowszechniają swoje oceny na stronach tematycznych w 99% są szczęśliwe z efektów. Szczególnie, że jest to idealna technika na wrastające włoski. A konkretnie? Szkodliwym rezultatem nieuważnych depilacji albo najzwyczajniej w świecie tendencji są niewielkie ranki na skórze, zaczerwienione grudki lub krostki. Potrafią również pojawić się stany zapalne, a wówczas wizyta u lekarza jest niekiedy nieunikniona. Włosy w ogóle nie mogą wybić się przez skórę i zostają w niej. W meszku włosowym zaczyna skupiać się ropa, natomiast następnie tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest dobrą opcją, ażeby poradzić sobie z tym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przystawia do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest dokonanie oceny włosków i dobranie intensywności wiązki laserowej. Lasery starszego typu w zasadzie nie posiadają takiej możliwości, stąd też przed wizytą dobrze jest ustalić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Inteligentny czytnik monitoruje parę paramentów równolegle, m.in. odcień i zwartość włosków. Bynajmniej nie musimy się martwić, że urządzenie będzie zadawało ból bądź powstaną oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako największy atut musimy uznać wygospodarowany czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak realizowaliśmy to przez cały ten czas. Nie należy także kupować dodatkowych golarek, inwestować w drogie urządzenia do domu, męczyć się z podgrzewaniem wosku oraz bólem. Panie wybierają epilację z powodów całkowicie użytecznych. Są w stanie śmiało wyjść na plażę w bikini, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się sporadycznych sterczących włosków ani krosteczek. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Niewątpliwym atutem dla Klientek depilujących bikini jest opcja znieczulenia owego niezmiernie czułego miejsca. Schładzający żel łagodzi intensywność odczuwania kolejnych impulsów dostarczanych przez laser. Do innych walorów można zaliczyć brak efektów ubocznych po sesji (trzeba jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj niesamowicie drogie, dlatego warto obejrzeć regionalne oferty i zweryfikować czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Interesujące fakty

Podczas trzeciej zabiegu laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy możliwość uwolnić się od prawie 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus można usuwać włoski choćby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było redukować zbędne owłosienie

Możemy wyodrębnić cztery rodzaje laserów, stosowanych współcześnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię depilacja, najedź w link i sprawdź najczęstsze pytania.

Strona używa cookies
Ok