Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, aby włosy nie pojawiały się ponownie za szybko oraz skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym techniki. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odznacza to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy odnawiać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie prądu stałego i tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje zarówno słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok