Leczenie nadpotliwości Zabiegi leczące nadmierną potliwość Leczenie nadpotliwości Grudziądz

Leczenie nadpotliwości Zabiegi leczące nadmierną potliwość Leczenie nadpotliwości Grudziądz

Czym jest nadmierne pocenie się?

Produkowanie potu przez organizm jest efektem całkowicie naturalnym. Za jego sprawą wydzielamy toksyny ustroju i wyrównujemy ciepłotę ciała (przykładowo w czasie letnich dni). Organizm ludzki ma statystycznie do 3 milionów gruczołów, które uwalniają pot. A jeżeli jest go nadmiernie dużo? Doznajemy, że spływa nam po dłoniach przez cały czas? Wówczas możemy niedomagać na tzw. nadpotliwość, która nie jest tylko typowym defektem kosmetycznym, lecz również chorobą. A jak popularnie wiadomo – schorzenia musimy leczyć z paru powodów. Naczelnym spośród nich jest zdecydowanie dyskomfort, zauważany notorycznie w towarzystwie pozostałych ludzi. Ogólnie rzecz biorąc determinantami nieopanowanego wytwarzania potu są czynniki będące swoistymi objawami i fizjologiczne. W przypadku pierwszych wymienionych mamy kontakt z wyraźnymi schorzeniami, które aktualnie mają miejsce w naszym ciele, np. z hormonalnymi (niedoczynność tarczycy), neurologicznymi (przykładowo zespół Rossa), chorobowymi (np. dotkliwymi infekcjami). Nadpotliwość nie musi dotyczyć indywidualnej części ciała, m in. pleców. Jeśli chodzi o normalne pocenie się, wówczas jako standardowe czynniki wymienić wolno choćby stres, emocje lub wysiłek fizyczny. Mamy na nie choćby względny wpływ.

Jak sprawdzić czy mam nadpotliwość?

Jeśli planujemy naprawdę wiedzieć czy chorujemy na nadpotliwość, powinniśmy zakomunikować owy dylemat lekarzowi ogólnemu. To on zrealizuje z nami porządny wywiad, przemyśli rozległość kłopotu oraz zawiadomi nas o przeciwwskazaniach do leczenia. Nade wszystko przepisze nowe badania, przykładowo test Minora. Wygląda on w ten sposób: sfery, w jakich ma szansę powstawać nadmierna potliwość, są powleczone jodyną oraz okryte mączką ziemniaczaną. Mocne zabarwienie przedstawia występowanie dolegliwości. Następną kwestią jest jej terapia z wykorzystaniem specjalistycznych taktyk. Naturalnie nie chodzi tu o opłukiwanie kończyn przez 20-30 minut w roztworze z liśćmi z orzecha włoskiego lub o masową zamianę ubrań. Są to ogólnodostępne sposoby, lecz zwykle mało skuteczne.

Metody leczenia nadpotliwości

Do środków bezinwazyjnych należą jontoforeza, iniekcje z zastosowaniem botoksu oraz kuracja za pomocą lasera. Jeśli postawimy na dwa pierwsze, wtedy rezultat usuwania dolegliwości utrzymuje się około kilka miesięcy. Jonoforeza bazuje na osłabianiu kanałów jonowych za pomocą prądu i środków cholinergicznych, natomiast botulina sprowadza się do „bezwładu” układu nerwowego (w postaci odwracalnej), jakie uzupełniają konkretne elementy ciała w pot. Najdelikatniejszą spośród dróg jest leczenie nadpotliwości laserem, albowiem w niezawodny oraz niebolesny sposób dostosowuje procesy pocenia się. Urządzenie Accent Ultra bazuje w skrócie na użyciu fachowych głowic, jakie wysyłają fale elektromagnetyczne. Przybliża się je do wybranych części sylwetki, gdzie wcześniej znaleziono nadmierną potliwość. Jednorazowy zabieg trwa zwykle od kilku do kilku nastu minut, natomiast w trakcie jego przeprowadzania właściwie nie przeżywa się jakiegokolwiek bólu, palenia, szarpania itp. Mamy szansę się spokojnie uspokoić. Co istotne – promienie lasera nie nie jest czynnikiem powstawania zadrapań, defektów oraz nie uszkadza otaczających tkanek.

Laserowe leczenie nadpotliwości – przeciwwskazania

Nie każdy ma sposobność poddać się terapii laserowego usuwania nadmiernej potliwości. Do nadrzędnych wykluczeń trzeba zaliczyć ciemna opalenizna, ciąża, nowotwory, keloidy, pompa insulinowa, alergia na światło, epilepsja czy nieleczona cukrzyca. Właściwie każdą niedyspozycję musimy w pierwszej chwili skonsultować z lekarzem ogólnym, natomiast dopiero wówczas kosmetyczką. Trzeba wiedzieć o tym, że na 2-3 tygodnie przed zabiegiem (jeśli specjalista wyrazi zgodę) wypada zaprzestać wypijać zioła lub zażywać je w postaci pastylek. Chodzi tutaj o wszelakie modne zioła, przykładowo wyszczuplające, oczyszczające czy regenerujące. Bliźniacza norma tyczy się medykamentów, np. leków przeciwnadciśnieniowych, leków przeciwbakteryjnych, sulfonamidów, wyselekcjonowanych farmaceutyków uspokajających bądź szczepionek. Około pół roku powinno się poczekać od odstawienia specyfików, które posiadają w swoim składzie pochodne retinoidów. Wyłącznie po owym czasie mamy szansę iść na zabieg leczący nadmierne wydzielanie potu. Wcale nie powinniśmy też używać wybranych kosmetyków, np. żeli z kwasami AHA i BHA, środków przeciwbakteryjnych bądź antyperspirantów. Przed zabiegiem nie można popijać żadnego napojów wyskokowych. Jeśli wypijemy chociaż kieliszek białego wina, musimy go sobie odpuścić na 24 godziny. Dlaczego istnieje aż tak dużo przeciwwskazań? Promienie lasera to skupione światło, które ma szansę oparzyć skórę. Inaczej: światło padające jedynie na określony rejon (wyraźnie redukuje się jego rozpraszanie). Jeżeli skóra właściwa pod oddziaływaniem konkretnych czynników będzie na nie znacznie bardziej wrażliwa, wówczas ma możliwość dojść do niepokojących efektów. Obrazowo retinoidy wchodzą zwyczajnie z laserem w interakcje, które mogą być powodem oparzeń. Chcesz wiedzieć dużo więcej? Wejdź w ów link – Leczenie nadpotliwości Toruń

Strona używa cookies
Ok