Kolejny raz sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak to wszystko zrobić. Czasami marzymy o tym, by znaleźć metodę na ekspresowe porządki. Magiczna różdżka tutaj za dużo nie zrobi. Należy po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i zadbane mieszkanie to skarb każdej nowoczesnej mamy. Czasami przyjeżdżając do znajomej dziwisz się: kiedy ona znajduje na to czas? Dwójka dzieci, włochaty zwierzak, pełny etat, siłownia i jeszcze zdąży sprzątnąć. Wyjścia są dwa – albo Twoja znajoma jest czarownicą, albo zna kilka fachowych trików na codzienne utrzymanie czystości w mieszkaniu. Taka wiedza z pewnością przyda się każdej z nas, chyba że, zdecydujemy się na wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Wszystko jest w Twoich rękach. My pragniemy Tobie dziś udowodnić, że sprzątanie nie musi kojarzyć się z nudą. Odkryj kilka praktycznych rad i zostań perfekcyjną głową swojego domu.

Sposoby na czystą łazienkę

Sprzątanie łazienki to jedna z najcięższych czynności. Przede wszystkim dlatego, że przez wzgląd na wilgoć dużo prościej rozmnażają się w niej bakterie i szkodliwe grzyby. Jeśli pragniesz, aby Twoja toaleta była zawsze schludna i aromatycznie pachnąca powinieneś zadbać o właściwą konfigurację elementów wyposażenia. Wyrzuć wszelkie bezużyteczne rzeczy i poukładaj meble w taki sposób żeby w granicach możliwości, nie zostawiać trudno dostępnych kątów. Im skromniejsza toaleta, tym szybciej ją uporządkujesz. Tak naprawdę do posprzątania toalety potrzebujesz 3 substancji – płynu o ogólnym zastosowaniu, płynu do czyszczenia okien, i roztworu do czyszczenia toalet. Taki zestaw zapewni Ci znakomite efekty. Zawsze noś gumowe rękawiczki które ochronią Twoje ręce przed szkodliwym działaniem płynów żrących. Sprzątanie ubikacji zacznij od wyniesienia z niej wszelkich dekoracji, pudełek i ogólnie całego mniejszego umeblowania. Na początku zamieć posadzkę, a następnie zalej ubikację płynem. Następnie, zmocz płynem ogólnym całe akcesoria łazienkowe – od lustra, aż po brodzik prysznicowy i po kolei je powycieraj. Nie zapomnij o bateriach przy umywalce i wannie. Na zakończenie umyj stosownie ubikację i posadzkę. Mycie toalety przynajmniej raz w tygodniu, zagwarantuje jej błyszczący wygląd. Wystarczy zaledwie 30 minut w każdym tygodniu.

Sprzątanie kuchni – kilka wskazówek

Sprzątanie kuchni to całkowicie inne zagadnienie. Codziennie, przez przyrządzanie posiłków występują w niej kolejne zabrudzenia. Najtrudniejszy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po jednym dniu jest ciężki do usunięcia. Aby uniknąć tego problemu dobrze jest ścierać płytę zaraz po przyrządzeniu potraw. Zajmie Ci to chwilkę, a ocalisz się przed późniejszą bitwą z zaschniętym tłuszczem. Następnym, tak naprawdę najmocniejszym źródłem bakterii jest gąbka do oczyszczania naczyń. Zdumiona? Na takich elementach wyposażenia kuchni, jak gąbki do mycia, czy deski do krojenia osadza się kilkadziesiąt razy więcej mikrobów niż na muszli klozetowej. Produkcję zarazków usprawnia zestawienie wody, ciepła i okruszków pożywienia. Stąd też, po każdym myciu, powinno się gąbkę wnikliwie odsączyć i położyć w otwartej przestrzeni, aby mogła szybko się wysuszyć. Wymieniaj ją co tydzień, a usuniesz szkodliwe wirusy w prywatnej kuchni. A co z kamieniem od herbaty na kubkach? Wyczyszczenie ich jest niezwykle łatwe, a pomogą nam w tym ekologiczne składniki, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy zasypać szklankę sodą kuchenną połączoną z jednym z tych dwóch produktów. Chwilę poczekać i wyczyścić gąbeczką. Efekt gwarantowany. Co więcej powinno się umyć w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. W końcu zostawiamy w niej jedzenie, które później konsumujemy. W lodówce kluczowa jest organizacja przestrzeni. Nie przynoś za dużo na jeden raz. Zapakowana lodówka sprawi, że jedzenie dużo szybciej się zmarnuje. Na najwyższej półce postaw produkty z najdalszą datą ważności, oraz zrobione już ciasta. Na kolejnych półkach może znaleźć się jedzenie do odgrzania (np popołudniowy obiad), jak i wędliny i nabiał. Najniższa półka jest najzimniejsza, przez co tu powinno się przygotować miejsce dla surowego mięsa, oraz już obranych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie mamy szansę zmieścić świeże warzywa i owoce, a na skrzydle lodówki takie wyroby jak majonezy, jaja i masło.

Zastanów się nad wynajęciem firmy sprzątającej

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do osób, które nie lubią czyścić mieszkania, lub nie znajdują na to czasu. Wynajęcie profesjonalnej sprzątaczki domowej na jakiś okres czasu, uprawni Ci zaznajomienie się z elementarnymi regułami sprzątania. Dalej będziesz mogła je zastosować samodzielnie. Dzisiaj firmy sprzątające oferują nam kompletne usługi porządkowe w stosunkowo adekwatnej cenie. Zajmują się nie tylko myciem okien i wycieraniem brudu. Wykonują również usługi takie jak pranie, sprzątanie dywanów czy czyszczenie mieszkania po różnych uroczystościach, co jest zmorą wielu z nas. Cena pojedynczego sprzątania mieszkania to wydatek rzędu 100 złotych. Chyba dobrze jest więc, zastanowić się nad zatrudnieniem doświadczonej firmy sprzątającej?

Jak widzicie sprzątanie bynajmniej nie jest uciążliwym obowiązkiem. A uwierzcie nam, w czystym i pachnącym domu poczujecie się o wiele lepiej W nagrodę za sprzątanie możecie kupić bilet do kina, czy pozwolić sobie ładną sukienkę, co będzie świetną inspiracją na drugi raz. Kupcie również przyjemne zapachy w postaci dyfuzora, lub świeczki, a natychmiast pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z Was jest w stanie zostać perfekcyjną panią domu. Jeżeli jednak nie posiadacie dużej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z pomocy doświadczonej firmy sprzątającej. Polecamy szczególnie jedną z nich: Firma sprzątająca Toruń

Strona używa cookies
Ok