Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli oboje pochodzicie z innych krajów i jesteście różnego wyznania…

Wesela mieszane to nie lada wyzwanie. Primo – powinniśmy sprawić, żeby familie obu stron dotarły zgodnie z planem, po drugie – w czasie wesela powinny się obustronnie rozumieć, mianowicie niezbędne są osoby, które rozumieją oba języki, tertio – repertuar muzyczny musi być prawdziwym kompromisem, co znaczy, że trzeba go przystosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takiej uroczystości dobrze sprawdzi się dj – wodzirej, który wykona scenerię dźwiękową w oparciu o wymagania Młodej Pary. W naszym kraju niejednokrotnie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-hiszpańskie, polsko-ukraińskie, polsko-kanadyjskie, albo polsko-włoskie. W trakcie ich opracowywania powstaje dużo kłopotów, którymi praktycznie w ogóle nie muszą zadręczać się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w granicach jednego państwa. W przypadku wesela par „mieszanych” trzeba zastosować „szczyptę tradycji” polskiej i zagranicznej. Dotyczy to wszelkich obrzędów, posiłków, muzyki i pozostałych rozrywek. Kluczowym problemem może być język, zatem należy na tę uroczystość zaangażować tłumacza, jeżeli Młoda Para, członkowie rodziny czy znajomi nie mogą tego uczynić. Natychmiast będzie tłumaczył wystąpienia oraz komentował wszelkie obrządki.
W jaki sposób więc zespolić dwie tradycje, przeróżne doświadczenia oraz sprawić, by przybyli nie byli znudzeni?

Zatrudniając dj’a ze znajomością języków obcych

Właściwy dj na wesela mieszane wie przy użyciu jakich metod złączyć podczas przyjęcia dwie różne obyczajowości. Każda rodzina będzie najprawdopodobniej zupełnie inaczej przygotowana do owej uroczystości, zatem jakiekolwiek różnice powinien on prawidłowo wykorzystać. Bez względu na to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednak zwrócić uwagę na parę kwestii:

  • jego doświadczenie w organizowaniu tego rodzaju uroczystości (zapytajmy w jakiej liczbie dokładnie działał)
  • zdolności wokalne, muzyczne lub wodzirejskie (powinniśmy zerknąć na filmy z prywatek, które uprzednio zostały przez niego przygotowane)
  • zdolność budzenia pozytywnych emocji u rodzin uczestniczących w podobnych imprezach (np. na filmach widać, iż zaproszone osoby na przeróżnych zabawach fajnie się bawią)
  • swoboda w dogadaniu się co do niuansów
  • spisanie umowy z wszelkimi szczegółami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt wydłużenia czasu grania, repertuar, rodzaje zabaw itp.)
  • drobiazgi – czyli wszelakie kwestie, jakie będą ważne w tym dniu, a jakie na moment zeszły na plan dalszy (profesjonalizm dj’a, np. elegancja, stosowny ubiór, punktualność)
  • naszkicowanie „Planu B”, a mianowicie kolejnego grafiku, jaki w przypadku nierealności zastosowania głównego „wejdzie w” jego miejsce

Sen z oczu może spędzać jeszcze pytanie: czy raczyć dj’a trunkiem podczas uroczystości? Po pierwsze goszczenie czy to trunkiem, czy to kawałeczkiem ślubnego tortu właściwie nie powinno wzbudzać poważniejszych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie chce mieć na naprawdę ważnym wydarzeniu osoby odpowiedzialnej za muzykę, która siedzi „pod stołem” całkiem pijana… Powinniśmy wybrać rozwiązanie kompromisowe, zatem przekazać jeden indywidualny stolik dla wodzireja z przysłowiową „odrobiną” szlachetnego trunku. W przeciwnym przypadku cała ceremonia może ekspresowo się zakończyć, zaś rodzina i przyjaciele będą zawiedzeni oraz niezwłocznie udadzą się do domów.

Jakie zabawy może podpowiedzieć dj?

Propozycji jest doprawdy dużo. Możemy zaproponować nasze pomysły bądź zdać się całkowicie na inicjatywę wodzireja. Zabawy najlepiej posegregować na gry połączone z czepieniem, rozrywki taneczne, losy itp. Istotne jest, by scalić rozrywki integracyjne (na jakich zaproszone osoby posiadają szansę dyskutować ze sobą oraz się bawić), klasyczne (buciki weselne, szalone tańce bądź celowanie do bramki), neutralne (ażeby uniknąć rutyny na weselu). Świetnym pomysłem są też quizy, gdzie do zyskania jest taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu praktycznie w ogóle nie powinny pojawić się rozrywki o mocnym zabarwieniu seksualnym, wulgarne lub hańbiące którąś ze stron. Dj może zebrać gości do odtańczenia państwowego tańca danego kraju, np. corridę, poloneza, kaczuchy, krakowiaka. Zanim powstanie plan niespodzianek warto porozmawiać z rodzicami, dziadkami oraz innymi gośćmi o ceremoniałach regionu, z jakiego pochodzą oraz dobrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeśli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim bezwzględnie opracować wszystkie elementy. Powinien zmieszać odmienne typy muzyki, by wszyscy zaproszeni posiadał sposobność bawienia się przy ulubionych piosenkach.

Warto pamiętać!

Podczas brytyjskiego wesela zaproszone osoby samodzielnie płacą sobie za alkohol. Wyjątkiem jest szampan, za który opłatę reguluje rodzina Młodej Pary. Tymże szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku ceremonii ślubnej.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem dj’a na wesele, kliknij w ten link – dj na wesele mieszane

Strona używa cookies
Ok