dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Zawarcie związku małżeńskiego to dla zdecydowanej większości ludzi najistotniejsze przeżycie w życiu. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, iż narzeczeni troszczą się o to, aby dzień ceremonii był nadzwyczajny. Dlatego nietrudno zauważyć, że wiele par sporą część uwagi poświęca temu, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to jakie sprawia wrażenie lokal, a także wnętrze miejsca, w którym zostanie zawarty ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne w czasie wesela, a więc ogólnie rzecz ujmując – chodzi o kwestie dodatków dekoracyjnych.

Mamy za sobą czasy, gdy wystarczył jeden zwiędły kwiatek na stoliku, kolorowe balony czy ceratowe obrusy. Nie ma w tym nic zaskakującego – przecież jest to bardzo ważna uroczystość i perspektyw na stworzenie jej cudownej dekoracji jest naprawdę sporo. Zatem jakie istnieją dekoracje ślubne i co czym należałoby pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są w głównej mierze zrobione kryształu, drewnianych elementów, lub z materiałów tkaninowych. Jeśli idzie o główne barwy, to nie ma przymusu, żeby była to typowa biel, lub odcienie różowego lub czerwieni. Często przyszli małżonkowie określają inne kolory, przeważnie bardzo nasycone. Popularny jest na przykład fioletowy, błękitny czy szafirowy.

Ciągle niezwykle popularnym motywem ozdobnym na przyjęciach weselnych jest baśniowe oświetlenie LED. Jest ono łatwe w instalacji, wygląda estetycznie, oraz przede wszystkim sprawia niesamowite wrażenie. A dodatkowo światło jest w stanie ukryć widoczne mankamenty pomieszczenia, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary młode zamiast światła ledowego, wybierają latarenki bądź tylko świece.

Gdzie umieszcza się dekoracje ślubne?

Właściwie to mamy możliwość wszystko upiększyć, gdyż dekoracje nie muszą być ani nijakie ani pospolite, propozycje są wręcz bez ograniczeń: od ozdób kwiatowych (m.in. bukieciki na stoliki), przez dobrane światło sali. Jeżeli chodzi o charakterystyczne oraz przeważnie przystrajane rzeczy na przyjęciach weselnych, to oczywiście są to stoły oraz krzesła. Na stoliki przeważnie układa się bukiety w niepowtarzalnych wazonach, kartoniki z imionami gości weselnych, niewielkie prezenty. Na miejsca siedzące zakłada się eleganckie pokrowce, przyozdabia je się oprócz tego wstęgami oraz gałązkami. Na specjalną wzmiankę zasługuje także stół pary młodej, który zawsze podkreśla się dodatkowymi dekoracjami.

Jeśli chodzi o pomysły na dekoracje weselne, często motywy ozdobne przyjęcia weselnego korespondują z obecną porą roku. Przykładowo w lato na stołach stawia kwiaty polne zamiast standardowych róż. Dekoracje ślubne można również dopracować tak, aby korespondowały one z charakterami pary bądź ich hobby. Tak jest przykładowo w wypadku ślubów, gdzie współmałżonkowie są z odmiennych kultur i zależy im na zestawieniu ich obu kultur.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Ale z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając na głowie tyle kwestii związanych z planowaniem ślubu, znajdzie się jeszcze czas na poszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Małżeństwa które wesele mają za sobą, przyznają że własnoręczny dobór ozdób weselnych był nie tylko żmudny, ale też stresujący. Jednak co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat końcowy ich samodzielnego ozdabiania daleko odstawał od koncepcji, którą na początku mieli w głowie.

Aktualnie wybór dekoracji i możliwości ich wykorzystania jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu ofert, może skutecznie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak ozdoby dotyczą nie tylko wnętrz. To także na przykład dekoracje na limuzynę albo zdobienie drzwi prowadzących na salę weselną.

Oczywiście nie znaczy to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z wyjątkowych dekoracji weselnych. Przyszła para nie musi także godzić się na dekoracje weselne, które są „gratisem” zamówionej restauracji lub innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie ozdoby są mdłe i zazwyczaj nie pasują przykładowo do charakteru wesela, oprawy muzycznej itp.. Ponadto najczęściej parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje ślubne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były kopią każdego zeszłego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela możemy powierzyć fachowej firmie, która wyczaruje doskonały klimat w tak znaczącym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich zamysłów, konsultant pomoże wam dokonać wyboru, przedstawi pozostałe opcje, zainspiruje, a najistotniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i długotrwałe.

Dekoracje ślubne warto zlecić profesjonaliście

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy auli weselnej ma również inne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba kupować dekoracji na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem uroczystości weselnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na ozdoby, które doskonale wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich demontowanie i szukanie miejsca, gdzie można je złożyć, jest bardzo uciążliwe. Zresztą większość z elementów dekoracyjnych jest niepraktyczna do użycia we własnym mieszkaniu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

Na początek taka agencja przedyskutuje z tobą twoją wizję, weźmie pod uwagę twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą motyw przewodni dekoracji weselnych, w tym również barwy i zestawienie kilkunastu a potem wykona projekt dekoracji wesela.

Takie rozwiązanie posiada wiele korzyści. Prócz tego, że nie będziecie musieli denerwować się, tym, czy na pewno zostało zrobione i czy dekoracje będą do siebie pasować to również przyoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeżeli chcecie wsparcia przy dekoracjach weselnych, to z pewnością dobrze jest poznać możliwości, które oferuje konsultant ślubny. Aby uzyskać więcej wskazówek o dekoracjach ślubnych, wybierz poniższy link: dekoracje weselne Toruń.

Strona używa cookies
Ok