Termokubek idealny

O kubkach termicznych przypominamy sobie zwykle w okresie zimowo-jesiennym, jeśli chcemy zabrać ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy na przykład na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że kubki termiczne nie tylko trzymają ciepło, ale także są doskonałe do zabierania ze sobą zimnego picia w upały. Jaki kubek będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego użytku, czy zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Dobry termiczny kubek na kilka godzin zachowa ciepło herbaty albo zimno picia. Z tej przyczyny z kubka termicznego można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego będzie dobry w wielu sytuacjach.

Na co patrzeć, kupując termiczny kubek?

Jeżeli podejmujemy zakup kubka termicznego, najlepiej na początek zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim niezwykle ważny jest materiał wykonania. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie oraz poziom zachowania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest przykrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać temperaturę w środku na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Powinno się także ocenić formę termicznego kubka oraz jego objętość. Kubki termiczne o małej objętości zawiodą na długich wędrówkach, z uwagi na to w tej sprawie lepiej dostosować rozmiar termicznego kubka do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma także wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy używać go w aucie, lepiej by mieścił się w miejscu przeznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek idealny do pracy lub do biura

Termiczne kubki przważnie kupujemy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których zostały wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dobrać od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki, które gwarantują długi okres zachowania ciepła lub zimna. Możemy wybrać wzorzysty ceramiczny kubek, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że występują w wielu wzorach i kolorach, to na dodatek są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one krócej trzymają ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej odporny na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być szczególnie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu z reguły wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem niedrogie, mają dużo wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez przeszkód wejdą do plecaka i nie sprawią trudności w korzystaniu. I chociaż nie tak długo zatrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozpadną się tak jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, kiedy szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie myślimy o długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe zachowanie temperatury jest istotne, rozsądniej wybrać kubek termiczny z tritanu. Są one łatwe w noszeniu, wygodne, a do tego nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je porysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się w trakcie wycieczki?

Planując dłuższą wycieczkę z reguły patrzymy, aby termiczny kubek bardzo długo zachowywał temperaturę picia w środku. Dlatego doskonałym kubkiem na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Te kubki termiczne najdłużej w porównaniu do pozostałych zatrzymują zimno lub ciepło, dlatego że są wybitnie izolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło lub zimno przez wiele godzin. Ponadto mają wytrzymałą budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego masa, bo jest on cięższy od pozostałych.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W pojeździe trzeba mocno uważać, z uwagi na to termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i dobrze trzyma ciepło lub zimno. Kubki termiczne porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo nieodporne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są trwałe i świetnie zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty z reguły cenimy produkty z ładnym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój wyjątkowy charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki termiczne także cechują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Strona używa cookies
Ok