Termiczny kubek idealny dla każdego

O termokubkach myślimy przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym, jeżeli planujemy zabierać ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko zachowują ciepło, ale również sprawdzają się do przechowywania zimnego picia latem. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Dobry termiczny kubek na kilka godzin zatrzyma goraco kawy czy herbaty i zimno picia. Z tego powodu z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co patrzeć, kupując termiczny kubek?

Jeżeli chcemy dokonać zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw sprawdzić parę istotnych elementów. Po pierwsze niezwykle istotny jest materiał jego wykonania. Tak dostosujemy jego przeznaczenie oraz trwałość zatrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym elementem jest pokrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować temperaturę wewnątrz na wymaganym poziomie, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Powinno się również dobrać formę kubka oraz jego pojemność. Termiczne kubki o niskiej objętości nie zachwycą na dłuższych wycieczkach, dlatego w tym zakresie najlepiej dobrać wielkość kubka do własnych potrzeb. Oprócz jego kształt ma też wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni czy w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a jeżeli chcemy używać go w samochodzie, warto by mieścił się w miejscu przeznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do biura, do pracy

Termiczne kubki przważnie kupujemy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dostosować od specyfiki pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie termiczne kubki, jakie zapewniają dłuższy okres utrzymania temperatury. Możemy wybrać wzorzysty kubek ceramiczny, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że występują w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te krócej utrzymują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Choćby z uwagi na to, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być szczególnie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to z reguły wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem niedrogie, mają dużo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód zmieszczą się do tornistra oraz będą łatwe w użytku. I chociaż nie tak długo utrzymują zimno lub ciepło oraz stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozpadną się jak np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry również na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego kubka, ale nie skupiamy się na długotrwałym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest ważne, rozsądniej wybrać kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a dodatkowo nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne sprawdzą się w trakcie wycieczki?

Wybierając się na wycieczkę zwykle najważniejsze, żeby termiczny kubek jak najdłużej zachowywał temperaturę picia wewnątrz. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę jest stalowy kubek. Tego rodzaju kubki termiczne najdłużej w porównaniu do pozostałych utrzymują temperaturę, ze względu na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło na wiele czasu. Dodatkowo mają trwałą budowę i są niewzruszone na upadki. Minusem stalowego kubka termicznego jest tylko jego masa, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W pojeździe powinniśmy mocno uważać, z uwagi na to termiczny kubek pasujący do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz dobrze utrzymuje zimno lub ciepło. Termiczne kubki porcelanowe, szklane albo plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, żeby nadawały się do auta. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe oraz długo utrzymują temperaturę napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty z reguły cenimy produkty z dobrym wyglądem, ze względu na to najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość pięknych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki termiczne również charakteryzują się obszernym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Strona używa cookies
Ok