Niewielkie rzeczy przynoszą często spore zmiany. Z pozoru dziwne koncepty przekształcają rzeczywistość. Zobaczmy jak niewielki kamień puszczony na tafle wody jest w stanie wzburzyć całe jezioro. Ludzi od dawna pociągało to co nie poznane. Poprzez takie rzeczy mamy szansę dzisiaj korzystać z ogromnej liczby praktycznych wynalazków, które są śladami ich czasów. Tak naprawdę wszystko rozpoczęło się od najprostszych rozwiązań. Wyobraź sobie, że przebywasz większą część swojego życia w chłodnej i ciemnej grocie. Obserwujesz środowisko i zauważasz jak pojedyncza błyskawica rozpala ogromny ogień. Wówczas zaczynasz uświadamiać sobie, że ogień jest Tobie niezbędny. Możliwe, że w ten sposób przed wieloma wiekami pojedyncza osoba rozpaliła pierwsze ognisk.o Tamten anonimowy śmiałek prawdopodobnie nie miał pojęcia jak wpłynął na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zamknęły się odkrycia. Tomasz Edison zamknął światło w niewielkiej, szklanej kulce, którą dzisiaj określamy żarówką. Przez sporo lat stała się ona nieodłącznym elementem zaopatrzenia naszych domów. Jej sława została jednakże przesłonięta 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED otworzyła przed nami nowe możliwości. Błyskawicznie zaczęły się sprzedawać energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i autach. Zastosowaniem żarówek LED zafascynowali się również producenci wielkoformatowych ekranów. Obecnie bandy led, ekrany led czy telebimy wzniosły rozrywkę i marketing na całkiem nowy tor. Dziś jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która przyćmiła inne źródła oświetlenia. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio wizualnym, które używają diody LED.

Ekrany LED – tętniący kolorami obraz

Ekrany LED są powszechnie stosowane podczas dużych imprez muzycznych, lub w ogromnych centrach handlowych. Ich przeznaczeniem jest przedstawianie obrazu i reklam o wysokiej rozdzielczości w dzień jak i w nocy. Z tego względu przy zakupie danego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Określa on moc świetlną wyświetlacza. Dlatego też dla ekranów działających na zewnątrz wartość mocy świetlnej powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam zazwyczaj dwa rodzaje wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP została opracowana najwcześniej. Jednak dzięki dobrej sprawności ciągle jest stosowana w budowie układów scalonych wielu maszyn. Ten typ diody LED zapewnia średnio od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest niezwykle interesującym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma postać smukłego chipu, który dzięki nie wielkim rozmiarom może być wykorzystywany dosłownie wszędzie – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Diody z rodzaju SMD mają znaczną przewagę nad pozostałymi żarówkami, bowiem mogą wysyłać światło w mieszance kolorów czerwony-zielony-niebieski w zakresie pojedynczego urządzenia, co spowodowało, że są najchętniej stosowane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, aby całkowicie wykonywały swoje zadanie powinny być wyposażone w właściwe zabezpieczenia. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni konstrukcję urządzenia przed awarią. Warto jest także wyposażyć ekran w dodatkową ochronę przed kurzem. Współczynnikiem, który pokazuje nam poziom zabezpieczeń ekranu jest parametr IP. Przeważnie możemy znaleźć ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby wspomnieć dodatkowo, że ekrany LED wykonywane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z tego względu dobrze jest dopytać producenta o więcej szczegółów

Bandy LED – nowy wymiar sportu

Biorąc udział w zdarzeniach sportowych prawdopodobnie nieraz zastanawialiście się jak funkcjonują ekrany zainstalowane wokół boiska. Są to bandy LED, które przez wzgląd na bardzo dobry poziom zabezpieczeń i wysoką odporność na uszkodzenia, mogą być wykorzystywane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Porównywalnie jak ekrany LED, bandy LED wytwarzane są w dwóch wariantach – wewnętrznym i zewnętrznym. Charakteryzują je podobne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak przedstawianie reklam patronów imprezy.
W bandach zewnętrznych stosuje się najczęściej plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co umożliwia widzom dostrzec obraz o doskonałej jakości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne posiadają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się również o ich błyskawiczny montaż, stąd też w konstrukcji band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są także zabezpieczone z przodu i z tyłu przed zniszczeniami. Bardzo istotne jest również, aby nad wyświetlaczem zainstalować gumowy daszek, który ochroni zawodników przed dolegliwościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Obecnie ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę zakupić w bardzo umiarkowanych cenach. Modułowa budowa tych urządzeń umożliwia nam wybudowanie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet obojętnie jakim kształcie. Jeżeli jednak nie chcemy kupić urządzeń ledowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci technologii LED zazwyczaj oferują swoim Konsumentom znakomite rozwiązania w niezwykle nowatorskim wydaniu. Z nimi jesteście w stanie zobaczyć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech oferuje ekrany LED i bandy LED o doskonałej jakości wyświetlacza i wygodnych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim osobom, które wyszukują urządzeń audio-video o naprawdę wysokiej efektywności. Wejdźcie na ich stronę i sprawdźcie pełną ofertę: ekrany LED.

Strona używa cookies
Ok