W dzisiejszych czasach ludzie nierzadko lubią być zaskakiwani. Nie starcza nam już normalne umówienie się na piwo, czy do klubu. Jednym z niebanalnych pomysłów na interesującą wycieczkę działową pracowników albo wieczór z grupą przyjaciół został paintball. Wybrani fani tej lubiącej adrenalinę rywalizacji zdecydowali się przejść na laser tag – regularnie zwany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów na temat wzrostu renomy paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie widzimy dostrzegalne różnice między obiema stylami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Zdecydowanie – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa określonej liczby nabojów, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej formie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort wyeliminowano. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale mimo wszystko – celowanie przy pomocy wiązki światła ma swoje łatwo dostrzegalne atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu dotyczy zarówno biorących udział w rozgrywce jak i najbliższe towarzystwo. Nie musimy zapewnić wyszukanych form zabezpieczenia terenu, a samej grze może kibicować rzesza fanów, usytuowana niedaleko serca rozgrywki.

Pojawia się wątpliwość – co ze światłem, jakie wyzwala broń, służąca do walki przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, zupełnie komfortowej dla oczu. Z tego powodu walczący oraz kibicujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich należy podkreślić temat ubioru do gry w laser tag. W przypadku tradycyjnego paintballa, przyśpieszone bicie serca i cudowna zabawa związane są z wymaganymi zabezpieczeniami oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Zwłaszcza to ostatnie jest problematyczne, kiedy panuje odczuwalny upał w lipcu lub sierpniu. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Kombinezon może być praktycznie dowolny, dzięki czemu otrzymujemy w pakiecie swobodę oraz beztroskę w trakcie gry.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – zwiększa się liczba potencjalnych żołnierzy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie jest odpowiedni dla dzieci, a zastosują się do właściwych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – chociaż często będzie w tej sytuacji konieczne specjalne zezwolenie od opiekuna. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zapewne lwia część z Was przynajmniej raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. W obecnych czasach laser tag powoduje, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Pamiętajcie o jednym – podczas gry w laser tag nie panuje przepis, że po pierwszym trafieniu kończycie batalię. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Doświadczona firma oferująca grę w paintball laserowy z dużą dozą prawdopodobieństwa chce odwzorować broń, używaną przez militaria z Polski lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Zdajemy sobie sprawę, że nie licząc sprzętu do strzelania, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o trafieniu lub końcu zabawy. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wzbogacenie sprzętu w niestandardowe opcje, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie gry i poczucia się jak wprawiony zawodnik wcześniej wypisanych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag już bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Przywołaliśmy już niemało zalet laser tagu. To właśnie one, w parze z dość niewielkimi cenami sprawiają, iż ten sposób zabawy będzie niezłym planem na spędzenie popołudnia/wieczoru w asyście dobranej braci, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 wspaniały wieczór kawalerski. Dziś zwyczajna balanga klubowa może być dodatkiem, a tak męska rozgrywka połączy dobrą zabawę z dobrze dobraną dawką mocnych wrażeń, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Jego zaletą staje się to, iż spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Laser tag jest atrakcyjny dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz zaprezentować niestandardową godzinę WF-u lub rozkręcić uczniom kolonie.

Pamiętajcie o jednym – gros spółek z paintballem laserowym będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a biorąc pod uwagę rosnącą modę na paintballa laserowego, opłaca się „zaklepać” sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a kiedy już mamy ustaloną godzinę, trzeba przybycie troszkę wcześniej i otrzaskanie się z regułami, obowiązującymi na terenie obiektu oferującego rozgrywkę. Gdy już ogarniemy szczegóły, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozpocznie się prawdziwa walka!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok