Brzdące uwielbiają zabawę. Podczas gier nie tylko przyjemnie spędzają chwile, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to doskonały pomysł na spędzenie wolnych chwil. Są one świetną alternatywą placu zabaw, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy zaprojektować inspirujące miejsce zabaw dla szkrabów, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak kluczowy jest właściwy dobór kolorów i motywów pojawiających się w salach zabaw. Otoczenie można dodatkowo udekorować dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały jest idealnym balansem, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Barwy w przestrzeni brzdąca mają jeszcze większą wagę. Mogą one stymulować rozwój szkraba: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór kolorów i zachowanie balansu pomiędzy nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa maluch gdy maluje albo rysuje, najczęściej przedstawia jego stan emocjonalny. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Salę zabaw można pomalować jednym kolorem. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale zazwyczaj widoczne są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie dekoracje inwestują też właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Opcji jest wiele. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym pomysłem na dekorację sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko udekorujemy ściany, ale także rozbudzimy kreatywność dziecka. Malunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Jeżeli wybierzemy jako temat dominujący muralu przykładowo: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne rysunki dla dzieci pozwalają spełnić dziecięce marzenia. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. Idealnie sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Pamiętać musimy o tym, iż wśród dzieci są także uczuleniowcy. Dlatego tak ważny jest dobór nietoksycznych farb.

Zalety

Zastosowanie artystycznego malunku jako dekoracji wszystkich sal do gier to świetny patent na wyróżnienie się na tle innych tego typu miejsc, a teraz ma to dużą wartość. Maluchy zapamiętają ciekawe rysunki,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy zamaskować jej braki. Plastycy znają się na rzeczy, potrafią wyczarować piękne rzeczy, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu plastyków zachęca do skorzystania ze swoich usług. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Umilenie czasu dzieciom, poprzez udekorowanie ścian istotne jest także w szpitalach i domach dziecka. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Malowanie artystyczne bawialni i nie tylko —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok