Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także doskonała forma spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, pokazują odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój dzieci. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich ciekawym przeżyciem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Zajęcia trwają w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale dostosowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą ogromny stres, zarówno dla rodzica jak i pociechy. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze czynny udział w szkółce. Konieczny jest prysznic przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie pociech. Pamiętajmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Szkraby różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest dużą ilością nieznanych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, w dodatku mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się w trakcie wypoczynku wejść do jeziora, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też komuś pomóc, czy mieć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk chodzenia na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają więcej możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki widzą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chętnie z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń i koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych dobrych stron. Dzieci są narażone na podtopienia. Przy złym wyborze instruktora, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok