Czytając fora tematyczne związane ze ślubami i weselami, bardzo często można znaleźć wątek dotyczący tego, jaka muzyka na wesele jest dobra. Najgorętszą kwestią poruszaną wśród forumowiczów jest problem, który można określić w ten sposób: kapela muzyczna czy dj na wesele – kto jest lepszy?

O zespołach powiedziano już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to ciągle gorący temat. Stąd w tym tekście omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na weselu dobrze się spisuje, jak szukać profesjonalnego dj-a oraz jakie są różnice pomiędzy dj a zespołem. No to zaczynamy.

Zanim zaczniesz szukać dj-a na wesele

Dj-em na pewno nie należy nazywać osoby, która gra muzykę lecącą z programu na laptopie, bo dedykowany sprzęt jest najważniejszy dla dj-a. Poważny dj dysponuje: mikserem i sprzętem nagłaśniającym, a niekiedy słuchawkami – to jednak nie wszystko, ponieważ dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, skupi się na tym, aby jego koncert nie tylko rewelacyjnie brzmiał, lecz również estetycznie prezentował się.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo didżej) puszcza a także remiksuje utwory, czyli wzbogaca przy użyciu wspomagających efektów dźwiękowych. Dj to osoba, która odznacza się biegłą znajomością puszczanych kawałków, przy jednoczesnym zachowaniu integralności muzycznej podczas koncertu. Ale jeśli mowa o dj na imprezy z gatunku wesele czy bal studniówkowy, to dj musi być także wybitnym obserwatorem, żeby błyskawicznie określić, czy sugerowany przez niego program odpowiada potrzebom odbiorców. A dobry dj umie zagrać dla dowolnej widowni. Specjalnie zwracamy na to uwagę, dlatego że profesjonalny dj nie pozwoli na to, żeby przygotowana przez niego muzyka odpowiadała tylko jemu i nie trafiała w pragnienia weselników.

Dobry dj z Warszawy poszukiwany!

Naturalnie ile ludzi, tyle gustów, ale istnieje kilkanaście ważnych rozwiązań, jeśli chodzi o wybieranie dj na wesele. Przede wszystkim korzystnie jest zaznajomić się z portfolio dj-a. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, by wyszukać kilkanaście stron z ofertą dj-ów z danego miasta.

Profesjonalny dj będzie się starać, aby przyszli małżonkowie mogli posłuchać i dowiedzieć się, w jaki sposób dj wypada dobrze na zabawach okolicznościowych. Więc lepiej odpuść sobie strony, gdzie nie widzisz materiałów audio albo filmów, no chyba że masz cierpliwość, aby marnować czas na dzwonienie do każdego dj-a, by pytać go o przesłanie portfolio. Na podstawie portfolio dj-a możesz już w pewnym stopniu ocenić, czy dj jest odpowiedni na Twoje wesele.

Zorientuj się, jak konkretny dj wygląda podczas występów. Istotne jest tu przykładowo jego strój, ponieważ dj, który uświetnia swoim występem wesele, powinien być stosownie ubrany. Tym bardziej, że jest to wyjątkowe wydarzenie, dlatego dj powinien na każdym kroku pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Dj wodzirej na wesele

Drugą sprawą jest to, czy dj trudzi się też wodzirejstwem na weselu czy innej tego typu imprezie. Mnóstwo dj-ów ciągle informuje, że są także wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby uniknąć wpadki na weselu, oceń, czy dana osoba faktycznie orientuje się, z czym związane jest zabawianie gości. A zakładamy, że nie chcesz, by na Twojej imprezie konferansjer sypał czerstwymi żartami albo zwracał się do Twoich gości jak do swoich znajomych.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Ale dj gra nie tylko na weselach, możesz go również wynająć na inną imprezę. Stąd dj na studniówce to coraz częstszy widok. Obecnie to nic niezwykłego, gdyż kapelom trudno jest nadążyć za współczesnymi trendami, a dj ma prawie nieograniczony repertuar. A gdy mowa o różnicach…

Dj na weselu – czy jest lepszy od zespołu?

Gdy chodzi o różnice między dj-em a zespołem, to wyżej wspomnieliśmy o tym, że dj ma lepsze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. To daje większe możliwości zwłaszcza na przyjęciu weselnym. Zdajesz sobie sprawę, że zaproszeni goście często proszą o to , aby zagrano ich ulubiony kawałek. Jeśli jest to „stary” kawałek, to bandy mogą szybko wymyślić aranżacje, ale w przypadku świeżych kawałków? Tutaj dj bezapelacyjnie ma przewagę. No i naturalnie dla dj gatunek muzyczny i język nie mają najmniejszego znaczenia.

I tu warto dać znać o innych korzyściach: dj nie musi mieć takich przydługich pauz, jak zespoły, dlatego że nie męczy się tak szybko jak ci co sami grają. Zresztą weselnicy zazwyczaj nawet nie odczuwają, że dj zarządza pauzę bo w dalszym ciągu muzyka jest puszczana. Następną korzyścią muzyki w wykonaniu dj-a jest to, że są to takie jak w radiu. A to oznacza, że ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu weselnym nie będzie zniekształcać piosenki. Kolejną sprawą są koszty – wynajęcie dj na wesele związane jest z mniejszymi kosztami.

Dj, który dobrze brzmi i świetnie wygląda!

Na koniec trzeba też napomknąć o tym, że profesjonalny dj dysponuje również własnym światłem oraz innymi dodatkami akcesoriami, przykładowo maszyną do ciężkiego dymu. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w subtelnej otoczce z mgły i przy romantycznym świetle, a do tego Wasza ukochana melodia, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O możliwościach i korzyściach dj-a można długo by mówić, ale może najkorzystniej będzie, gdy dj sam je pokaże. Dlatego gdy pragniesz profesjonalnej muzyki dla Twojego wesela czy ciekawej muzyki na imprezę studniówkową lub inną zabawę koniecznie kliknij w stronę dobry dj warszawa.

Strona używa cookies
Ok