Pojazdem uprzywilejowanym nazywamy pojazd , który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie uczestniczący w ruchu drogowym z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane są najczęściej używane w służbach medycznych, służbach ratunkowych , jak i w służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym ryzykiem drogowym, dlatego też kierowca samochodu ratunkowego powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z tym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu oferuje profesjonalne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od kilku lat przygotowuje kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo dobrej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, każda osoba chcąca pracować w zawodzie kierowcy, lub pełniąc a już takie funkcje jest zobowiązana do zdania egzaminu kończącego szkolenie na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Obowiązek uczestnictwa w kursie dotyczy wszystkich kierowców, zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych, a program kursu, ma przygotować ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. Podczas kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Program szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Pełnienie funkcji kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związane jest z zwiększonym ryzykiem wypadku w ruchu drogowym. Co więcej kierowcy Ci odpowiadają za bezpieczny transport pasażerów. Z tego względu wypracowanie u nich właściwych reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji na drodze jest podstawowym założeniem kursu. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. W trakcie wykładów, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zostają zaznajomieni z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Instruktorzy pokazują także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. Podczas części praktycznej kursanci uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Wymagania i cena szkolenia

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce wziąć udział w szkoleniu powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna posiadać takie dokumenty jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i świadectwo lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się od 650 zł za kurs. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder bardzo często oferuje atrakcyjne promocje dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane kończy się wydaniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

ODTJ Rajder

ODTJ Rajder w Toruniu to jedna z najlepszych placówek szkoleniowych dla kierowców w regionie. Oferujemy szeroki wachlarz kursów związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Wyróżniają nas indywidualizm w podejściu do każdego Klienta i znakomite warunki nauczania z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i skutecznych narzędzi. W naszym ośrodku zatrudnieni są wykształceni instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do radzenia sobie z ekstremalnymi sytuacjami w ruchu drogowym. Z nami zaczniesz jeździć bezpiecznie.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, spytaj się o najbliższe terminy i warunki cenowe, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu: 609 929 090. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to znakomita okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Z nami możesz być pewien swoich umiejętności. Czekamy właśnie na Ciebie. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej – kurs na pojazdy uprzywilejowane

Strona używa cookies
Ok