kurs jazdy defensywnej

Uważne obserwowanie jezdni, przestrzeganie zasad ruchu drogowego, ostrożność przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to idealny przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także elementy jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to głównie instynktowne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To również optymalne wykorzystanie technicznych aspektów samochodu i w miarę wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Innymi słowy, jazda defensywna to powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie czytać o regułach jazdy defensywnej. Jednak nasza szkoła jazdy chcąc spełniać oczekiwania naszych Klientów od kilku lat prowadzi kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i wyspecjalizowana kadra to nasze największe atuty. Kurs jazdy defensywnej, prowadzony przez naszą firmę, to znakomita okazja na zdobycie wyjątkowych umiejętności. Zobacz na czym polega kurs jazdy defensywnej i skorzystaj z promocji, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Program szkolenia jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 części. Pierwsza część szkolenia to audyt bezpieczeństwa, podczas którego instruktor ocenia sposób jazdy osoby kierującej pojazdem. Za pomocą specjalistycznej aparatury telemetrycznej mierzone są wszystkie działania kierowcy, oraz dane przejazdu, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. W trakcie jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej precyzyjnie ocenić styl jazdy kierowcy w danej sytuacji drogowej. Po zakończeniu jazdy w ruchu miejskim, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. Następnie rozpoczyna się kolejna część szkolenia – wykłady teoretyczne, w trakcie których omawiane są precyzyjnie takie zagadnienia jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, styl kierowania pojazdem, przepisy ruchu drogowego, przewidywanie zachowań na drodze, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, jazda ekonomiczna, przyczyny i skutki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wyczerpującym omówieniu wszystkich tematów, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Tym razem starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, jechać zgodnie z omawianymi na zajęciach zasadami jazdy defensywnej. Instruktor poprawia złe nawyki i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Kilka podstawowych zasad jazdy defensywnej

Teoria jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najbardziej istotnym założeniem idei jazdy defensywnej jest właściwe dopasowanie prędkości samochodu do warunków na drodze i optymalne reagowanie na czynniki z zewnątrz. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać wszelkie granice i jest świadomy niebezpieczeństw na jezdni. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na wstępie powinniśmy dobrze przygotować nasz samochód do jazdy. Sprawdzamy ilość płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Prowadząc samochód skanujemy wzrokiem drogę i jej otoczenie. Wtedy zwiększamy swoje szanse na szybsze dostrzeżenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, dostosowując szybkość do warunków pogodowych. Zawsze zwracamy uwagę na znaki drogowe. Analizujemy postępowanie innych kierowców, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz zmęczenie, zatrzymaj się, skorzystaj z świeżego powietrza lub spróbuj się zdrzemnąć. Te , z pozoru bagatelne zasady, często ratują ludzkie życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

Zalety szkolenia jazdy defensywnej

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Dzięki niemu mam możliwość lepie zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Opracowanie strategii jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Szkolenie jazdy defensywnej zmniejsza występowanie ryzyka drogowego i redukuje poziom stresu związanego z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej ma wpływ na zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdu. Po zakończeniu szkolenia stajemy się bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni swoich umiejętności i lepiej skupieni na prowadzeniu pojazdu. Kurs jazdy defensywnej bardzo buduje wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego przystępna cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo przystępnej cenie. Nasz ośrodek nauki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu specjalistycznych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów skorzystało z naszej oferty. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może poszczycić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Korzystamy z nowoczesnych technologii, przez które nasi Klienci szybko przyswajają wiedzę. W naszym ośrodku znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to przyjemność, dlatego też organizując kursy jazdy defensywnej w pełni poświęcamy się naszym Klientom.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok