Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozrostu technik i technologii stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które zmniejszają przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu dentystycznym. Do niedawna na efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie istnieje możliwość sprawdzenia rezultatu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można zastosować mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się obszernym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, kiedy dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze efekty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa przebarwienia, a przy okazji pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle komfortowy oraz nie pożera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na zęby. Pod licówkami da się zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok