Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie w klinice dentystycznej przeważnie przeciąga się na parę wizyt. W głównej mierze podczas leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. Obecne techniki leczenia pozwalają dentystom na zmniejszenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki najnowszym sposobom implantologicznym kliniki dentystów dają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa naprawa zębów jest dostępna niemal od razu.

Implanty w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych protez

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy typowym zabiegiem aplikacji implantów zębów w klinice dentystycznej, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie wstawiania implantów. Najczęściej wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Taki typ stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że na początku wstawiany jest implant, po czym w drugim etapie stomatolog mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy oddziela od siebie długotrwały proces osseointegracji, czyli proces, gdy implant wiąże się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant zęba oraz kość zrosną się na dobre, nadbudowa protetyczna może być przyłączona przez dentystę.

W momencie odbudowy zębów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, w jakich pełen proces aplikacji implantów oraz osadzenia protezy przebiega w trakcie jednej wizyty. Należy też nadmienić, że proces aplikacji protezy w jeden dzień muszą poprzedzić całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, by pełen proces leczenia stomatologicznego był absolutnie bezpieczny i precyzyjny. Na bazie badań stomatolog tworzy kompleksowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, jakie są niezbędne do wykonania indywidualnego szablonu protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów stomatolog wykona w ciąg jednej wizyty. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. W przeciwnym razie na starcie konieczne będzie leczenie dentystyczne, aby w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja z dentystą. W tej fazie doprecyzowywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Stomatolog określa stan zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego zadaniem jest również wzięcie właściwych wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk przygotuje indywidualną uzupełnienie protetyczne. Ponadto pacjent ma do wyboru parę możliwości. Patrząc na ilość luk zębowych, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy małych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji całkowitego braku zębów często polecana przez dentystów jest metoda umieszczenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach sposobem All on 4 albo All on 6. Na tym etapie stomatolog ocenia również koszt implantów i całego leczenia.

Drugą fazą zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w klinice stomatologicznej. Na tym etapie stomatolog umieszcza cztery albo sześć implantów zębowych, a następnie od razu tymczasową protezę. Z jakiego powodu mowa tutaj o protezie tymczasowej? Niezależnie od techniki – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a to wymaga czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna gwarantuje pacjentowi całkowitą wygodę oraz właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej pozwala na osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od dentysty z mocnym oraz uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, jakiego może używać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im bezproblemowy proces integracji z kością, a na dodatek wygląda całkiem naturalnie.

Ostatnia faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień następuje po złączeniu z kością implantów, kiedy tymczasową protezę zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na zabieg należy umówić się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten etap też zostanie wzięty pod uwagę podczas projektowania planu leczenia dentystycznego. Właściwa proteza wykonywana jest wysokiej jakości materiałów oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie pełniej higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszelkie instrukcje lekarz stomatolog rzecz jasna omawia z pacjentem w czasie wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Szybkie zakładanie implantów zazwyczaj przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Zwykle aplikuje się je u osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Obie te techniki są sposobem uzyskania wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na ilości implantów, na jakich zostanie osadzona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę da się oprzeć na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie gwarantują stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza oraz nie wypada podczas mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają szczególnie tym, którzy utracili cały łuk zębów. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie pomniejszone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym uśmiechem w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok