Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie spada, co oznacza, że staje się ona zwiotczała oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zachować młodość , mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak te działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej kształt oraz wygląd. Co więcej, nowe metody są mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie opiera się na sile ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają zdecydowanie dalej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być też stosowana na wszystkich partiach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na aktywowanie produkcji kolagenu jest termolifting, który jest obecnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po jednym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest świetną metodą zmniejszania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii chowa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych płynów nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego unoszą zapadniętą skórę oraz wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie pokazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wpuszcza się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a następnie rozciera subtelnym masażem, co przynosi pożądane oraz długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet do 16 miesięcy. Co ważne może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest podniesienie skóry, która z upływem lat staje się znacznie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów jak na przykład: czoło policzki, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z niektórych części ciała może być zbyt ciężka, aby podtrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące sa podobne do nici stosowane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zwykle mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Współcześnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, jest bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie słabiej oddziałuje na tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma za zadanie zwiększenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Korzystnie wpływa też na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najwcześniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma na celu poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej robi precyzyjne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, żeby uzyskać przewidywany rezultat. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą powierzchnię twarzy i szyi ma poprawić. Operację przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne efekty należy czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidoczne, a efekty trwałe.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Strona używa cookies
Ok