Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Jest wiele sposobów na ozdobienie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się nasze przyjęcie. Należą do nich świecące napisy, które na pewno rzucają się w oczy. Ich ważnym atutem jest to, że mogą mieć sporo, różnych zastosowań.

Zgodnie z dzisiejszymi, trendami, świecące napisy na przyjęciach weselnych to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji przez Pary Młode. Dzieje się tak, gdyż w stosunkowo niedrogi sposób, można przykuć uwagę gości i zachwycić ich już na początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego dobrym pomysłem jest ustawienie ich np. w pobliżu miejsca przeznaczonego do tańca albo obok stanowiska muzyków. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie zachęcał przybyłych na przyjęcie do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobrym pomysłem, jeśli na naszym weselu udostępnimy bar z drinkami dla gości. Świecący napis, z daleka wskazujący miejsce, w którym ulokowany jest bar stanie się fajnym dodatkiem. Para Młoda może również wywiesić napis ze swoimi inicjałami, bądź też często spotykanym „MR&MRS” – nad drzwiami prowadzącymi do domu weselnego.

Świecący napis jest świetnym tłem do sesji fotograficznych. Zrobione zdjęcia na jego tle mogą mieć niezwykle romantyczny charakter. Jeżeli postawimy na mniejszą wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą stać się ozdobą stołu Nowożeńców, przy pomocy której miejsca Młodej Pary będą konkretnie wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów jest obecnie hitem na rynku dekoracji ślubnych. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, ze względu na spory wachlarz zastosowań w relatywnie niskich cenach.

Nieodłącznym elementem ślubu oraz imprezy weselnej są kompozycje z balonów. Baloniki w różnych kolorach, balony z helem, balonowe ozdoby auta weselnego, czy coraz częściej spotykane – balony przedstawiające Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie będzie jeszcze piękniejsze.

Na pozór wydawać by się mogło, że dekoracje balonowe to nic nadzwyczajnego. Widzimy je niemal na każdym weselu, ale przeświadczenie, że nie można w tej kwestii przygotować czegoś nieszablonowego jest bardzo dalekie od prawdy. Prawdziwą furorę zrobimy, jeżeli sięgniemy chociażby po tańczące balony przypominające kształtem Młodą Parę – z pewnością wywołamy dzięki temu dużo uśmiechów na twarzach naszych gości, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Ostatnimi czasy, zaobserwowaliśmy również szał na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się podczas pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najważniejszych momentów całego przyjęcia weselnego.

Jeżeli pragniemy nadać naszemu wspaniałemu przyjęciu weselnemu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wtedy idealnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie kolorowe balony będą się znakomicie prezentować na zewnątrz pod wieczór, ale również na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej zazwyczaj spotykamy inne dekoracje, które prezentują się szczególnie efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji szczególnie przydatne mogą być balony pastelowe. Baloniki w różnych kolorach z dużą dozą prawdopodobieństwa spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak wynika z tego wpisu, świat balonów praktycznie nie zna granic możliwości i każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Oryginalne kompozycje balonowe to świetny wybór na ślub, imprezę weselną, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie ślubu nie odbędzie się, bez planowania dekoracji ślubnych, które będą wszechobecne podczas ceremonii. Wielki wybór dodatków, jakimi można uświetnić wystój kościoła, sali czy samochodu, pozwoli na przygotowanie wymarzonej uroczystości. Dekoracje na ślub nie muszą być wcale wyszukane, ani drogie, by były doskonałym elementem wystroju , robiły wrażenie oraz były dobrze wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej wybrać takie elementy, jakie będą odpowiadały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

 

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Podstawowym celem dekoracji ślubnych w kościele jest zbudowanie przyjemnego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza kościoła, by mogły dodać piękna i wyjątkowości ceremonii ślubnej, co ważne nie może być ich za dużo, aby nie naruszały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się głównie na dekoracji drogi do ołtarza, samego ołtarza oraz bocznych naw. W tym celu najlepiej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Świeczniki, latarenki, świece

Świece nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat, szczególnie w półmroku panującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Należy jednak pamiętać, aby były one rozmieszczone z głową, żeby nie przeszkadzały gościom w komfortowym poruszaniu się oraz nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele wspaniałych latarenek i świeczników, które nie tylko dodadzą klimatu wystrojowi, ale również zabezpieczą przed ściekaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, dywany

Zazwyczaj wstęgi i szarfy wykonuje się z satyny lub tiulu. Zawiesza się je podłużnie względem ławek, żeby ukształtować korytarz, którym para młoda przejdzie do ołtarza albo przy samym ołtarzu. Szarfy mogą być nieozdobione, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo udekorować je kokardami, kwiatami lub innymi ozdobami.

Dodatkowo drogę do ołtarza można pokryć chodnikiem lub dywanem, który uświetni wygląd przejścia oraz doda mu eleganckiego stylu. Zazwyczaj takie dywany są w kolorze białym lub czerwonym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Bukiety i kwiaty mają duże zastosowanie. Będą doskonałe we wszystkich miejscach, jakie para młoda zamierza ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniejszą liczbę kwiatów żywych oraz nie stosować sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach oraz przy ołtarzu. Co raz częściej rozsypuje się płatki kwiatów na drodze do ołtarza. Warto nie przesadzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole to kwiatowe łuki wyłożone kompozycjami kwiatowymi, które można umieścić nie tylko w kościele. Taka dekoracja na ślub uświetni też wystrój sali albo będzie ciekawym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, jest to jedna z kosztowniejszych ozdób.

SAMOCHODOWE DEKORACJE NA WESELE

Dekorując samochód także można popisać się pomysłowością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wynajęciu specjalnego auta, można je także udekorować ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Puszki, wstążki, kwiaty

Wciąż do najbardziej popularnych weselnych ozdób samochodowych należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przyczepia się z tyłu auta i są one osiągalne w wielu kolorach i wzorach oraz mogą mieć ciekawe nadruki. Równie dużym zainteresowaniem wciąż cieszą się także wstęgi na maskę auta, które można ozdobić kwiatami, kokardami, koralikami nawet balonami oraz innymi drobnymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne można kupić w gotowych oraz spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z atrakcyjnymi grafikami ślubnymi, które wpasują się w przewodni motyw uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które przystroją salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, o którym trzeba zdecydować, planując wesele. Podstawowym priorytetem jest przystrojenie stołów, a potem otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Dużą rolę spełniają tu często kompozycje kwiatowe, jednak w nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się także aranżacja świateł scenicznych, które nadadzą niezwykłą atmosferę. Wszystko zależy od interesującego parę młodą motywu przewodniego.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zwykle opiera się na przewodnim motywie wesela. Inaczej będzie udekorowana ze względu na miejsce wesela, inaczej w zależności pory roku i upodobań pary młodej. Każdy z tych elementów musi wzajemnie współgrać tak, by zbudować wyjątkowy klimat. W tym przypadku ważny jest dobór kwiatów, oświetlenia, dekoracyjnych materiałów oraz wszelkich wiszących dodatków np. girland, balonów, czy rozet.

Stoły

Stół z zazwyczaj ma największą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przygotowanie go wymaga dbałości o szczegóły. Wśród najczęstszych dekoracji na stole są nie tylko winietki, piękne serwetki, czy zastawa stołowa. Będą się tam również niewielkie podarunki dla gości, obrusy, i bieżniki, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są również śmieszne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela lub podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najpopularniejszą dekoracją ślubną są pokrowce, jakie można dopasować pod względem wzorów i kolorów. Dodatkowo jest sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych świateł, girland oraz oczywiście kwiatów, do przystrojenia siedzeń dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród różnych dodatków, często dostępna jest także księga gości na wyjątkowe życzenia oraz plakaty i ankiety, które staną się wzruszającą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki śmiesznym rekwizytom do fotografii. Ofert z dekoracjami na ślub jest dużo i z pewnością każda z par znajdzie coś dla siebie.

LaRosa dekoracje ślubne Toruń

Strona używa cookies
Ok