Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest ważny na całym świecie. Zdobycie go wymaga kilku etapowych przygotowań. Dzięki nim bez problemu zaprezentujemy nasze umiejętności na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, czy podczas próby dostania się na studia. Dokładnie podsumowują nasze umiejętności i demonstrują je na papierze. Nie wszędzie można zdać taki egzamin. Taką sposobność oferują tylko wyspecjalizowane szkoły językowe. Działają one w porozumieniu z Cambridge English Qualifications, dzięki czemu otrzymujemy oryginalny certyfikat. Jeśli podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, powinno się skorzystać z oferty szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych tematach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres umiejętności i jest dostosowany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie oferując nam większe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na różne stopnie zaawansowania prościej jest się do nich ustosunkować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem powstałym specjalnie dla najmłodszych. Ocenia on poziom wiedzy na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mogą zdobyć dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich stopień zaawansowania i zachęca do następnych działań związanych z nauką języka. Łatwiej jest im w późniejszych latach podejść do trudniejszych egzaminów, które przydadzą się na dalszych etapach kształcenia. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje możliwość zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który pozwala na przystąpienie do niego dorosłym. Zaliczony egzamin udowadnia zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuację nauki na wyższym poziomie i planowanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie dostajesz sposobność pracy w środowisku wielojęzycznym. Zdobycie certyfikatu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że nie będziesz mieć problemów w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zaliczenie lektoratu na studiach, czy możliwość kontynuowania nauki w obcym kraju w języku angielskim. Posiadając odpowiednie wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English jest już poziomem zaawansowanym. Jest honorowany przez największe marki. Informuje, że możesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno na co dzień, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najbardziej zaawansowanym certyfikatem z serii Cambridge English. Potwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu powinniśmy zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy trudności z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest już możliwość przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin przedstawia umiejętności w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, gdy zależy nam na udowodnieniu pracodawcy naszych kwalifikacji. Przygotowanie do tego egzaminu gromadzi specjalistyczne słownictwo pożądane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze zdolności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Potwierdza to też wagę certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy okazję swobodnej rozmowy w języku angielskim. Weryfikuje naszą fleksję oraz wiedzę w różnych tematach, towarzyszących w codziennym życiu. Oczywiście forma egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie potrafimy ocenić naszych umiejętności, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam nauczyciele ocenią nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup wiekowych, ponieważ poziom egzaminu rośnie w przybliżeniu do poziomów nauki. Certyfikaty są też związane z tym, co zamierzamy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam potrzebny do określonej pracy, najprawdopodobniej zdecydujemy się na inny, niż w sytuacji starania się na anglojęzyczne studia.

Strona używa cookies
Ok