Ocieplenie domu to tak naprawdę jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś zdecydować jeszcze na etapie budowy domu. Kiedyś nie mieliśmy zbyt dużego wyboru co do rodzaju materiału izolacyjnego. W sklepach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą rozwoju badań nad nowoczesnymi metodami ocieplania budynków, zaczęły się pojawiać na rynku izolacje pod różnymi względami nowatorskie. Twórcy materiałów do izolacji szukali produktu, który urzeczywistniałby normy zdrowotne (brak alergenów) i jakościowe (wysoka wydajność energetyczna). Ważny był również aspekt komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, ponieważ wcześniej wykorzystywane tworzywa nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to silnie pyliły (tak jak wełna mineralna). Po wielu latach badań nad powstaniem innowacyjnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko zaobserwowano, że pianka z poliuretanu jest materiałem wysoce praktycznym, gwarantującym znakomitą izolację cieplną nie tylko domów, ale również hal magazynowych. Konsumenci pokochali piankę za precyzyjne krycie danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, oraz za oszczędność przestrzeni, dzięki nakładaniu cienkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką ma co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się przechodząc dalej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Wyróżniamy dwa warianty pianki poliuretanowej – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki wyróżnia głównie struktura, ale także wykorzystanie. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Wykorzystuje się je przy izolacji natryskowej, przy produkcji płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie absorbuje wilgoci i może być eksploatowana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa wykorzystywana jest głównie w ocieplaniu wnętrza domów (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa wskazuje zestawiona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co idealnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję budynku i jest przyjazna dla przyrody, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Najgorszym problemem związanym z izolacją budynku jest pojawienie się tak zwanych mostów termicznych. Zastosowanie pianki pro definitywnie eliminuje ów problem, albowiem produkt wpływa do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przerabiana jest już na placu budowy. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na wskazane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie piankowe jest bardzo lekkie i zajmuje zdecydowanie mniej powierzchni niż klasyczne materiały izolacyjne. Ponadto wzmacnia konstrukcję obiektów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle szybkim czasie, co zazwyczaj jest czynnikiem decydującym przy wyborze metody docieplenia. A co z jej wykorzystaniem? Z pianki Pro mamy możliwość wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod izolacji. Przede wszystkim dlatego, że przy jej użyciu minimalizuje się grubość powłoki izolacyjnej. Pianka PUR jest obojętna dla otoczenia i przyjazna dla osób z różnego typu uczuleniami. Gwarantuje najlepszy stopień izolacji ciepła wewnątrz obiektów budowlanych, ponieważ nie zmienia swoich cech nawet po kilku latach stosowania. Nie dosyć, że gromadzi ciepło w mieszkaniach w zimę, to jeszcze zabezpiecza przed ich ogrzaniem w lecie. Niski parametr nasiąkania wody sprawia, że w izolacji nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni fakt, o którym dobrze wspomnieć, to prosta aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najmniejsze przestrzenie bez jakiegokolwiek problemu. Jej konstrukcja zapewnia doskonałą przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Profesjonalne ocieplenie domu to gwarancja komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy domów ocieplonych pianką PRO zaświadczają, że taka izolacja jest najbardziej wydajna i najprostsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo porównywalne, dlatego przy wyborze metody ocieplenia domu warto wspomnieć o nowatorskich systemach poliuretanowych. To nie tylko racjonalizacja pieniędzy, ale także czasu.

Jeśli zdecydujecie się na ocieplenie pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z rekomendowanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat działa w branży technologii ociepleń nie tylko budynków lokalowych, ale także przemysłowych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od izolacji poliuretanowej, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej dowiecie się na ich stronie, na którą Was zapraszamy: pianka zamkniętokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok