Okna to bardzo ważny element każdego domu, lub mieszkania. Precyzyjna stolarka okienna zapewnia prawidłową wentylację wnętrza domu i minimalizację utraty ciepła. Nowoczesne okna PCV powodują wzrost naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na przemyślane ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a zimne powietrze zostaje zatrzymane przez uszczelki i należytą liczbę komór. Okna to również istotny element wykończenia, dlatego obecnie producenci przywiązują szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki wykończenia okien. Zakup okien do mieszkania to bardzo istotna decyzja, którą trzeba podjąć już w trakcie budowy. Warto zatem poradzić się doświadczonych specjalistów w kwestii technologii okien, lub spróbować samemu dowiedzieć się na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Dowiedz się jak kupić okna w przystępnej cenie i jaki model wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Wymiary i zamawianie okien

Budujesz dom i musisz jeszcze podjąć decyzję o konkretnym modelu okien. Na początku pomyśl z jakich materiałów powinny być wytworzone okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz również kolor okien, który będzie pasował tak samo do elewacji, jak i do stylistyki ścian w wnętrzu mieszkania. Pomyśl w jakie elementy dodatkowe powinny być zaopatrzone okna. Wypisz sobie wszystkie przemyślenia, by być lepiej przygotowanym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeśli nie jesteś pewny co do konkretnego produktu umów się na wizytę do producenta, który szczegółowo opisze Ci funkcje okna i przedstawi całą swoja ofertę. Okna najlepiej zamówić w momencie, gdy rozpoczynają się prace wykończeniowe. Wybierz termin dostawy tuż przed montażem, by bez potrzeby nie magazynować okien, co może kusić potencjalnych złodziei, lub przyczynić się do niepotrzebnych usterek. Pamiętaj, że wyprodukowanie niestandardowych okien zajmuje więcej czasu niż zwykle. Jeśli nie nie montowałeś nigdy wcześniej okien samodzielnie zamów także usługę montażu. Pracownicy firm produkujących okna posiadają bogatą wiedzę i dysponują szeroką gamą narzędzi, co sprawia, że ekspresowo i fachowo wykonują wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i nerwy. Wybieraj okna docenianych firm. Profesjonalny producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimum 2 letnią gwarancję na zakupione produkty i błyskawiczny serwis, w przypadku jakichkolwiek problemów.

Najważniejsze cechy okien

Najistotniejsze parametry techniczne okien znajdują się w katalogach przygotowanych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwracać uwagę konkretnie, w trakcie wywiadu z pracownikiem obsługi klienta, lub w trakcie analizy danych rodzajów okien? Na samym początku niezwykle istotna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, zarówno przyszybowe, jak i oporowe ograniczają przenikanie wody i wilgoci z zewnątrz. Ograniczają wstęp takim czynnikom jak kurz, zimne powietrze i hałas, co powoduje, że nasze mieszkanie jest wolne od zanieczyszczeń. Najmocniejsze uszczelki produkuje się z TP, oraz EPDM. Postaraj się, aby liczba wszystkich uszczelek sięgała od 4 wzwyż. Kolejnym ważnym czynnikiem są szyby. Warto zwrócić uwagę na to, by szyby charakteryzowały się jak najniższym parametrem Ug, który oznacza energooszczędność okna. Okna powinny być wyposażone w 5 komór, które zapewnią wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najlepsze uważa się komory o grubości ścianek około 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjonalnością okien. Dobrze by było gdyby Twoje okna były wyposażone w proste w obsłudze okucia. Kup okna z okuciami, które pozwalają się jemu otworzyć na bok, a także do pionu.

Okna pasywne jako idealna opcja dla Ciebie

Praktycznie każdy mniej lub bardziej dba o oszczędności. Co powiesz na to, że rodzaj kupionych przez Ciebie okien mógłby obniżać utratę ciepła i minimalizował koszty ogrzewania? Tak jest to możliwe, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają używaniu alternatywnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Wspólna praca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak panele słoneczne, czy pompy ciepła daje najlepsze efekty, w postaci nawet 90 % odzysku ciepła. Takie efekty możliwe są dzięki połączeniu w oknach profesjonalnego trzyszybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która precyzyjnie izoluje zimno. Okna pasywne wyróżnia jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W konwencjonalnych oknach głębokość ram wynosi ok 68mm, natomiast w oknach pasywnych stosuje się ramy o głębokości sięgającej aż 120 mm. W takim razie jeśli chcemy przemyślanie zarządzać opłatami za ogrzewanie i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy pomyśleć o montażu okien pasywnych. Mimo, że są to produkty o wyższej cenie, zapewniają większe oszczędności.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, a może okna tradycyjne? Możliwości jest bardzo dużo, a wybór tylko jeden. Istotny jest ceniony producent i wysoka jakość materiałów, z którego konkretne okna są wytworzone. Nim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu okna, warto jest porozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami i po prostu poradzić się specjalistów, którzy technologie okienną wiedzą mają w małym palcu. W sieci możecie znaleźć wiele precyzyjnych poradników, które zmotywują Was do podjęcia dobrej decyzji. W końcu okna to inwestycja na długie lata, stąd też dobrze jest rozsądnie ulokować swoje pieniądze.

Poznaj więcej informacji o oknach PCV i funkcjach okien pasywnych. Jako producent okien zaproponujemy Tobie najlepszy produkt, który zagwarantuje Tobie perfekcyjną izolację ciepła i hałasu. Zapraszamy na naszą stronę internetową po szczegóły naszej oferty: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok