Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża systemów grzewczych wciąż rozwija się w dynamicznym tempie. Produkowane są innowacyjne energooszczędne technologie, które wykorzystują ciepło z ogarniającego nas otoczenia. Nawet nie nie myślimy o tym co aktualnie może stanowić źródło ogrzewania Doskonałą alternatywą dla klasycznych systemów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To rozwiązanie może być wykorzystywane w nowym, jak i starym budownictwie, przynosząc domownikom idealne warunki cieplne i spore oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w przeróżnych wariantach (zależnie od źródła odzyskania ciepła) i w różnych propozycjach cenowych (w zależności od wykorzystanej technologii). Zazwyczaj producenci zabiegają o to, aby pompy ciepła były praktyczne i zwarte, by nie zajmować zbyt dużej ilości miejsca w domu. Część tych urządzeń funkcjonuje w cichym trybie, co jest kolejnym, ważnym walorem. Najważniejsze jest jednak, iż jakakolwiek pompa ciepła minimalizuje nakłady na ogrzewanie wnętrza, co jest najczęściej wspominanym powodem, dla którego mnóstwo osób zaufała tej technologii.

Jeżeli budujesz dom, lub masz w planach odremontować stary system ogrzewania, zobacz jaka pompa ciepła będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. W dalszej części artykułu przedstawiamy wszystkie rodzaje pomp ciepła, wraz z ich dokładną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – perfekcja w każdym calu

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa sygnalizuje, przerabiają powietrze z zewnątrz i powietrze zużywane jako początkowe źródło ciepła. Analogicznie jak inne urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy służy do zasilania w energię cieplną systemu wewnętrznego ogrzewania (c.o.) oraz przygotowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc efektywne zestawienie pompy powietrznej, obszernego podgrzewacza wody i zasobnika buforowego wody do ogrzewania. Zastosowanie pompy ciepła powietrze – woda dopuszcza bez żadnego problemu ogrzać mieszkanie o powierzchni 120m2, korzystając tylko z mocy otaczającej nas natury. Co więcej, znaczna ilość powietrznych pomp ciepła dysponuje również funkcją chłodzenia, co pozwala ją stosować o dowolnej porze roku.

Gruntowa pompa ciepła

Przy gruntowych pomp ciepła czynnikiem cieplnym jest grunt. Te urządzenia są odmiennie określane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się wyższą wydajnością niż powietrzne pompy ciepła przy surowszych temperaturach. Najwyższą produktywność mają w sytuacji, gdy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która zawsze ma temperaturę większą niż 0 stopni Celsjusza. Pompy ciepła typu grunt znakomicie odnajdują się w budownictwie rodzinnym.

Wodna pompa ciepła

Następną alternatywą jest wykorzystanie wody jako podstawowego źródła ciepła. Taki gatunek pompy ciepła zasilany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wpływa na ostateczną efektywność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny daje możliwość osiągnięcia znakomitą skuteczność, nawet w trakcie lodowatych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Działanie pompy ciepła

Pomimo odmiennych źródeł termicznych reguła funkcjonowania pompy ciepła jest w sumie bardzo podobna w każdym przypadku. Każda pompa ciepła złożona jest dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda krążąca następnie w całej instalacji CO. Należy zaznaczyć, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz odzyskuje je z środowiska, co jest najbardziej ekologicznym, dostarczanym rozwiązaniem grzewczym. Wysoka efektywność energetyczna jest rezultatem wyjątkowej struktury. Występuje tu, parownik, który odprowadza energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do instalacji. Dalej sprężarka spręża podgrzany gaz, podwyższając jego temperaturę. Gaz ten idzie dalej do kondensatora, który zasila w ciepło wodę ogrzewającą cały dom. To co pozostaje z procesu odzyskania ciepła zostaje zwrócone do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego funkcjonowania.

Producenci wysokiej jakości urządzeń grzewczych zabiegają nie tylko o doskonałą efektywność energetyczną, ale również o estetykę wykonania. Pompy ciepła są kompaktowe i łatwo dostosowują się do pomieszczeń o różnorodnej kubaturze. Mogą być zarządzane bezdotykowo przy pomocy praktycznej aplikacji, bądź pilota. Wyposażone są również w różnorodnego typu funkcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb mechaniczny, co podwyższa komfort obsługi. Co więcej mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dostawcą wysokiej jakości pomp ciepła powiększających skuteczność energetyczną Twojego domu. Zapewniamy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub instalację kompletnych instalacji CO. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Przejdź na naszą stronę i poznaj konkretną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompa ciepła