Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na niezłe samopoczucie, ale również na skuteczność. Dobra jakość powietrza oraz optymalna temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody oraz dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację oraz chęć wykonywania zadań. By zagwarantować sobie najlepsze warunki o każdej porze roku zwykle rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku domu dając nam komfort w ciągu upałów. Minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już mamy oraz nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. Z tym problemem niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Co to jest rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie najlepszej temperatury w środku mieszkania zwłaszcza latem, gdy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury w środku domu, dając wychłodzenie oraz komfort cieplny nie zważając na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie używanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część oddaje gorąco z domu. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie tylko w okresie letnim. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to lokalnego ogrzewania lub innych grzewczych systemów, jednak nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji budynków. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań wynikają ze strat cieplnych. Zazwyczaj wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla ustawienia temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, zimne powietrze należy rozgrzać, do czego pobierana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Wydajnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator ma specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wpływające do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza technika na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze potrzeby na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu w środku mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę korzyści z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada sporo różnych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort w środku domu oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niechcianych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że da się odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też dodatni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wskazane zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Toruń

 

Strona używa cookies
Ok